12684 objekt hittade, visar sidan 296 av 635

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 12297 Sweden Facit Postage due L11-20 postfrisk, SET tandn. 13 (10) 1 kr ostämplad. F 2000 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 12298 Sweden Facit Postage due L11-20 postfrisk-ostämplad, SET tandn. 13 (10). F 2605 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk-ostämplad 400
Köp Klicka för foto 12299 Sweden Facit Postage due L11-20 postfrisk-ostämplad, SET tandn. 13 (10). (Utrop ca €28 / $31) postfrisk-ostämplad 300
Köp Klicka för foto 12300 Sweden Facit Postage due L11-20 ostämplad, SET tandn. 13 (10). 15 serier i mest bra kvalitet och i blandade centreringar. F 13.275 (Utrop ca €56 / $62) ostämplad 600
Köp Klicka för foto 12301 Sweden Facit Postage due L11-20 ostämplad, SET perf 13 (10). 4 sets. F 3.540 (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 12302 Sweden Facit Postage due L11-20 ostämplad, SET perf 13 (10). Three sets. F 2.655 (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 12303 Sweden Facit Postage due L11-20 ostämplad, SET perf 13 (10). 4 sets. F 3.540 (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 12304 Sweden Facit Postage due L11-20 ostämplad, SET tandn 13 (10). Fyra serier med mest god centrering. F 3.540 (Utrop ca €19 / $21) ostämplad 200
Köp Klicka för foto 12305 Sweden Facit Postage due L11-20 used, SET perf 13 (10). Three sets. F 1700 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 12306 Sweden Facit Postage due L11-20 used, SET perf 13 (10). 6 sets. F 4.800 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 12307 Sweden Facit Postage due L11-20 used, SET perf 13 (10). 3 sets. F 2.400 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
12308K Sweden Facit Postage due L12, 20 cover, 3×3 öre + 1 kr (not cancelled) as postage due on unpaid cash on delivery cover (address letter?) sent from HAMBURG 26.11 to GÖTEBORG PAK EXP 28.11.1889. Transit KJØBENH. BANEG. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
12309K Sweden Facit Postage due L13, L14, F45 cover, 2x5+6 öre as postage due on insufficiently prepaid 2.fold cover sent from STOCKHOLM 26.9.1886 to Arboga. Postage due notation "16 öre". (Utrop ca €93 / $100) på brev 1000
Klicka för foto 12310 Sweden Facit Postage due L13d used, 5 öre olivish brown, perf 13. Superb cancellation JÖRLANDA 26.12.1885. (Utrop ca €23 / $26) stämplad 250 250
Köp Klicka för foto 12311 Sweden Facit Postage due L14 used, 6 öre gul, tandn. 13. Prakt-/LYX-stämplat GÖTEBORG PAK. EXP. 4.7.1885. Hörnveck och vht. (Utrop ca €23 / $26) stämplad 250
Köp Klicka för foto 12312K Sweden Facit Postage due L14, 15 cover, 6 and 12 öre, perf 13, on nice insufficiently prepaid cover with 12 öre Circle type. Sent from STOCKHOLM 9.9.1882 to FALUN 10.8.1882. Folded out for display. F 1200 (Utrop ca €65 / $72) på brev 700
12313K Sweden Facit Postage due L14, 18 cover, 2×6+2×30 öre as postage due on incoming cover sent from USA to STOCKHOLM ANK A 28.11.1887. Transit PKXP No 2B UTR U 27.11.1887. The origin franking is missing. The stamps with some imperfections. Ex. Anteba 1986 and Nova 1989. (Utrop ca €37 / $41) på brev 400
Klicka för foto 12314 Sweden Facit Postage due L14a used, 6 öre orange, perf 13. EXCELLENT cancellation 12.7.1880. One corner perf. worn. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300 300
Köp Klicka för foto 12315 Sweden Facit Postage due L14f used, 6 öre dull orange, perf 13 on yellowish paper. EXCELLENT cancellation HÖRLE 1.1.1892. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
12316K Sweden Facit Postage due L15, 14 cover, 6+12 öre as postage due on insufficiently prepaid cover sent from EDSBERG 2.11.1882 to UPSALA 3.11.1882. Cancelled with blue pmk´s upon arrival, previously not recorded from this year according to SSPD. (Utrop ca €110 / $120) på brev 1200