12684 objekt hittade, visar sidan 293 av 635

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 12237 Sweden Facit Official Tj27-54 postfrisk, SET watermark crown (13) and watermark lines (15). F 1.850 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 12238 Sweden Facit Official Tj27-54 postfrisk-ostämplad, SET vm krona (13) och streck (15). Fyra kompletta serier. F 3300 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk-ostämplad 400
Köp Klicka för foto 12239 Sweden Facit Official Tj27-54 used, SET watermark crown (13), set watermark lines (15). 7 sets of each. F 5.180 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Klicka för foto 12240 Sweden Facit Official Tj29 used, 4 öre lilac, watermark crown. Superb cancellation ULLERVAD 20.1.1916. (Utrop ca €14 / $15) stämplad 150 150
Köp Klicka för foto 12241K Sweden Facit Official Tj30-36vm used, 5–30 öre inverted vm crown short SET (4) + 2 stamps with carton paper. F 2380 (Utrop ca €46 / $52) stämplad 500
Köp Klicka för foto 12242 Sweden Facit Official Tj31 used, 8 öre violett vm krona, tioblock. (Utrop ca €23 / $26) stämplad 250
Köp Klicka för foto 12243 Sweden Facit Official Tj31v2 ostämplad, 8 öre violett vm krona på kartongpapper. Sällsynt och underprissatt variant. (Utrop ca €23 / $26) ostämplad 250
Köp Klicka för foto 12244 Sweden Facit Official Tj32v1 ostämplad, 10 öre karminröd vm krona, otandat. (Utrop ca €19 / $21) ostämplad 200
Köp Klicka för foto 12245 Sweden Facit Official 33P ostämplad, 15 öre with vm crown, colour proof in orange. (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 12246 Sweden Facit Official Tj33P ostämplad utan gummi, 15 öre with vm crown, colour proof in blue. (Utrop ca €28 / $31) ostämplad utan gummi 300
Köp Klicka för foto 12247 Sweden Facit Official Tj33P ostämplad utan gummi, 15 öre with vm crown, colour proof in lilac. (Utrop ca €28 / $31) ostämplad utan gummi 300
Köp Klicka för foto 12248 Sweden Facit Official Tj33P ostämplad utan gummi, 15 öre with vm crown, colour proof in grey. (Utrop ca €28 / $31) ostämplad utan gummi 300
Köp Klicka för foto 12249K Sweden Facit Official Tj34 cover, 20 öre, single usage, on local registered cover with content sent within STOCKHOLM 31.7.18. Notation "afrest från Stockholm". (Utrop ca €23 / $26) på brev 250
Klicka för foto 12250 Sweden Facit Official Tj35 used, 25 öre orange, watermark crown. EXCELLENT cancellation TORSHÄLLA 27.7.1914. (Utrop ca €14 / $15) stämplad 150 150
Köp Klicka för foto 12251K Sweden Facit Official Tj38 cover, 1 kr, single usage, on insured cover sent from STOCKHOLM 14.5.18 to Vedum. (Utrop ca €23 / $26) på brev 250
Köp Klicka för foto 12252 Sweden Facit Official Tj39 used, 5 Kr karmin vm krona, sjublock på klipp. (Utrop ca €23 / $26) stämplad 250
Köp Klicka för foto 12253K Sweden Facit Official Tj39, 50, 53 cover, 20+35 öre + 2x5 kr on address card for insured parcel weighing 40 kg, sent from STOCKHOLM 7.4.14 to Västerås. (Utrop ca €46 / $52) på brev 500
Köp Klicka för foto 12254P Sweden Facit Official Tj40-52 postfrisk, 2-30 öre vm / , short SET (9). F 1500 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
12255P Sweden Facit Official Tj40-54 postfrisk, SET watermark wavy lines in blocks of four (15). F 1800 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
12256P Sweden Facit Official Tj40-54 postfrisk, SET vm våglinjer (15), alla i fyrblock. F 1800 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300