12684 objekt hittade, visar sidan 292 av 635

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 12217 Sweden Facit Official Tj26b used, 10/24 öre dark blue on yellow-orange. EXCELLENT cancellation LINDOME 31.12.1903. (Utrop ca €46 / $51) stämplad 500
Köp Klicka för foto 12218 Sweden Facit Official Tj26c used, 10/24 öre with EXCELLENT cancellation TORSBY 1.3.1895. Somewhat short corner perf. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 12219 Sweden Facit Official Tj26c used, 10/24 öre dark blue on orange-yellow. Superb/EXCELLENT cancellation ORSA 29.6.1891. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 12220 Sweden Facit Official Tj26c used, 10/24 öre dark blue on orange-yellow. EXCELLENT cancellation KARLSKRONA 2.5.1893. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 12221 Sweden Facit Official Tj26e used, 10/24 öre in reconstructed "block of nine" consisting of three strips of three, cancelled LINKÖPING 11.12.1889. Facit 1980:- for single stamps. (Utrop ca €74 / $82) stämplad 800
Köp Klicka för foto 12222 Sweden Facit Official Tj26e used, 10/24 öre with EXCELLENT cancellation LINKÖPING 11.12.1889. (Utrop ca €46 / $51) stämplad 500
Köp Klicka för foto 12223 Sweden Facit Official Tj26v used, 10/24 öre dark blue on yellow, three copies with weak set off´s. Scarce variety, not listed in Facit. (3). (Utrop ca €65 / $71) stämplad 700
Köp Klicka för foto 12224 Sweden Facit Official Tj26v used, 10/24 öre dark blue on yellow with very weak overprint at right. EXCELLENT cancellation WESTERBY 5.11.1889. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 12225 Sweden Facit Official Tj26v3 used, 10/24 öre dark blue on yellow, with two dots instead of I in FRIMÄRKE variety (pos 29). Fresh copy. F 500 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 12226P Sweden Facit Official Tj27 + 29 postfrisk, 1 + 4 öre vm krona. Båda i 50-block. F 1950 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 12227K Sweden Facit Official Tj27, 31 cover, 2x1+8 öre on return receipt for a registered letter sent from RIMFORSA 28.3.12 to Bråkind. (Utrop ca €46 / $51) på brev 500
Köp Klicka för foto 12228 Sweden Facit Official Tj27-39 postfrisk, SET vm krona + streck(28). F 1850 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 12229 Sweden Facit Official Tj27-39 postfrisk, SET vm krona + streck(28). F 1850 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 12230 Sweden Facit Official Tj27-39 postfrisk, SET vm krona + streck(28). F 1850 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 12231 Sweden Facit Official Tj27-39 postfrisk, SET vm krona (13). F 1400 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 12232 Sweden Facit Official Tj27-39 postfrisk, SET vm krona (13). F 1400 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 12233 Sweden Facit Official Tj27-39 postfrisk-ostämplad, SET vm krona (13). (Utrop ca €19 / $20) postfrisk-ostämplad 200
Köp Klicka för foto 12234 Sweden Facit Official Tj27-39 ostämplad, SET vm krona (13). 6 serier. F 3.600 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 12235 Sweden Facit Official Tj27-39 used, SET vm krona (13). 19 serier. F 6.650 (Utrop ca €65 / $71) stämplad 700
Köp Klicka för foto 12236 Sweden Facit Official Tj27-39 used, SET watermark crown (13). Five sets of each stamp. F 3.700 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400