12684 objekt hittade, visar sidan 29 av 635

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Klicka för foto 563P Sweden Facit 279, etc. cover, 3x30 öre on censored air mail cover cancel O.A.T. sent from GÖTEBORG 5 22.5.44 to Belgian Congo. Also six other items 1940–1948 incl. postage due and one item regarding giro payment. (7). (Utrop ca €28 / $31) på brev 300 300
Köp Klicka för foto 564P Sweden Facit 280 cover, 2x35 öre on censored registered cover with currency control, sent from JÖNKÖPING 1 7.3.41 to Germany. Also one censored air mail special delivery cover sent from STOCKHOLM 27.8.40 to Finland. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
565A Sweden Facit 284-317 postfrisk, Three Crowns . Binder with about 8600 stamps, 71-630 copies of each. Facit 151000 (Face value ca 13200). (Utrop ca €600 / $670) postfrisk 6500 6500
Köp Klicka för foto 566 Sweden Facit 284-317 postfrisk, 1939 Three Crowns SET (34). 5 sets. F 4000 (Utrop ca €56 / $62) postfrisk 600
Köp 567K Sweden Facit 284-317 postfrisk, 1939 Three Crowns. Cpl set (34) in stripes-of 5. (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 568K Sweden Facit 294 cover, 1939 Three Crowns 1 Kr orange on express air mail cover to Prague, cancelled Stockholm 1943 + Nationalmuseum 150 years 20 öre in pair on air mail cover to Prague, cancelled Fältpost 1943. Both with censorship. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
Klicka för foto 569 Sweden Facit 306 used, 1967 Three Crowns 1.80 Kr dark blue. EXCELLENT cancellation Vännäs 20.1.69. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300 1700
Klicka för foto 570 Sweden Facit 311 used, 1962 Three Crowns 2.15 Kr olive-green. EXCELLENT cancellation Vännäs 20.1.69. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300 750
Klicka för foto 571 Sweden Facit 314 used, 1964 Three Crowns 2.55 Kr red. EXCELLENT cancellation Vännäsby 21.2.69. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300 300
Klicka för foto 572 Sweden Facit 315 used, 1967 Three Crowns 2.80 Kr red. EXCELLENT cancellation Åsele 2.10.67. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300 300
Klicka för foto 573 Sweden Facit 316 used, 1965 Three Crowns 2.85 Kr orange-red. Excellent canc. STOCKHOLMS TULLPOSTKONTOR 4.12.68. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300 550
Köp Klicka för foto 574 Sweden Facit 318BC/CB or Scott 290 postfrisk, 1939 Per Henrik Ling 5 öre green, pair 3+4 and 4+3. 5 pairs of each. F 4000 (Utrop ca €46 / $52) postfrisk 500
Köp Klicka för foto 575 Sweden Facit 318BC/CB or Scott 290 used, 1939 Per Henrik Ling 5 öre green, pair 3+4 and 4+3. 4 pair if each. Wide margins. F 2800 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 576P Sweden Facit 318CB, etc. cover, 3x5+15 öre on undeliverable cover sent from MALMÖ 1 13.5.39 to Germany with label "décédé" (deceased). Also one postcard (climate affected) sent from STOCKHOLM 22.10.39 to Palestine with mark PALESTINE PASSED BY CENSOR T.5. (2). (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
Köp Klicka för foto 577 Sweden Facit 320B used, 1939 Berzelius small numerals 10 öre violet perf on 3 sides imperf left. 34 copies. F 5.950 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 578 Sweden Facit 320BC or Scott 293 used, 1939 Royal Academy of Sciences 10 öre violet, pair 3+4. Wide margin. F 2200 (Utrop ca €46 / $52) stämplad 500
Köp Klicka för foto 579 Sweden Facit 320BC or Scott 293 used, 1939 Royal Academy of Sciences 10 öre violet, pair 3+4. Wide margin. 1 cancellation. F 2200 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 580 Sweden Facit 320BC/CB or Scott 293 postfrisk, 1939 Royal Academy of Sciences 10 öre violet, pair 3+4 and 4+3. Wide margins. F 3400 (Utrop ca €74 / $82) postfrisk 800
Köp 581 Sweden Facit 320BC/CB or Scott 293 used, 1939 Royal Academy of Sciences 10 öre violet, pair 3+4 and 4+3. Wide margins. F 4.400 (Utrop ca €93 / $100) stämplad 1000
Köp 582 Sweden Facit 320BC/CB or Scott 293 used, 1939 Royal Academy of Sciences 10 öre violet, pair 3+4 and 4+3. Wide margins. F 4400 (Utrop ca €65 / $72) stämplad 700