11281 objekt hittade, visar sidan 284 av 565

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 13615 Sweden Facit 115-25 postfrisk, 1916 Landstorm II SET (9) utom 12 och 24 öre. 1 öre med kraftigt spegeltryck. F 6000 (Utrop ca €83 / $92) postfrisk 900
Köp Klicka för foto 13616 Sweden Facit 115-25 ostämplad, 1916 Landstorm II SET (11). F 3900 (Utrop ca €74 / $82) ostämplad 800
Köp Klicka för foto 13617 Sweden Facit 116, 118 used, 5+FEM/3 and 5+TIO/6 öre on cut piece cancelled with Danish FRA SVERIGE. Scarce. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 13618 Sweden Facit 117 postfrisk, 1916 Landstorm II 5+FEM / 5 öre brun. Fyrblock. Nära sned centrering. F 2400 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 13619 Sweden Facit 117 postfrisk, 1916 Landstorm II 5+FEM / 5 öre brun. Fyrblock. Nära sned centrering. F 2400 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 13620 Sweden Facit 119 postfrisk, 1916 Landstorm II 5+FEMTON / 12 öre röd. Nioblock. F 8550 (Utrop ca €56 / $61) postfrisk 600
Köp Klicka för foto 13621 Sweden Facit 120 postfrisk, 1916 Landstorm II 10+TJUGO / 20 öre blå. Fyrblock. Nära sned centrering. F 1800 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 13622 Sweden Facit 120 postfrisk, 1916 Landstorm II 10+TJUGO / 20 öre blå. Fyrblock. Nära sned centrering. F 1800 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 13623 Sweden Facit 120 postfrisk, 1916 Landstorm II 10+TJUGO / 20 öre blå. Fyrblock. F 1800 (Utrop ca €23 / $26) postfrisk 250
Köp Klicka för foto 13624 Sweden Facit 124 postfrisk, 1916 Landstorm II 10+NITTIO / 1 kr blå/brun. Nära sned centrering. F 2000 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 13625 Sweden Facit 124 postfrisk, 1916 Landstorm II 10+NITTIO / 1 kr blå/brun. Nära sned centrering. F 2000 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 13626 Sweden Facit 124 postfrisk, 1916 Landstorm II 10+NITTIO / 1 kr blue/brown. F 2000 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 13627 Sweden Facit 125 postfrisk, 1916 Landstorm II 10+4,90 / 5 kr blue. Good centering. F 1800 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 13628K Sweden Facit 126 cover, 1916 Landstorm III 7+3 / 5+FEM / 2 öre orange. Two copies together with 1 öre on cover sent from STOCKHOLM 26.11.19 to Söderhamn. F 400 (Utrop ca €19 / $20) på brev 200
Köp Klicka för foto 13629 Sweden Facit 126-35 postfrisk, 1916 Landstorm III SET (10). 4 ea sheet of four. F 3.000 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 13630 Sweden Facit 126-35 postfrisk, 1916 Landstorm III SET (10). Seven sets. F 5.250 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 13631 Sweden Facit 126-35 postfrisk, 1916 Landstorm III SET (10). F 3000 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 13632 Sweden Facit 126-35 ostämplad, 1916 Landstorm III SET (10). 11 sets. F 2.640 (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 13633 Sweden Facit 126-35 ostämplad, 1916 Landstorm III SET (10). 5 sets. F 1200 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 13634 Sweden Facit 126-35 ostämplad, 1916 Landstorm III SET (10). 8 serier. F 1920 (Utrop ca €19 / $20) ostämplad 200