9984 objekt hittade, visar sidan 276 av 500

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 15501K Sweden Facit 237, 234C cover, 10+90 öre on insured special delivery cover sent from VARBERG 31.12.32 to Malmö. Somewhat carelessly opened. 90 öre Lützen scarce on letter mail. F 1000 (Utrop ca €47 / $53) på brev 500
Köp Klicka för foto 15502 Sweden Facit 238 or Scott 237 postfrisk, 1933 50th Anniversary of the Postal Savings Bank 5 öre green type I. Sheet of four. F 1400 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 15503 Sweden Facit 238 or Scott 237 ostämplad, 1933 Postsparbanken 50 år 5 öre grön typ I. 22 stycken. F 3.300 (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300
15504K Sweden Facit 238 or Scott 237 cover, 2x5 öre in pair on postcard sent from MARIESTAD 9.12.33 to Styrsö. (Utrop ca €28 / $32) på brev 300
Köp Klicka för foto 15505K Sweden Facit 238 or Scott 237 cover, 5 öre type I on postcard sent from PKXP No x7A 17.12.1933 to Töftedal. F 500 (Utrop ca €23 / $26) på brev 250
Köp Klicka för foto 15506K Sweden Facit 238, 72, 139, 239A cover, 5 öre type I with EXCELLENT cancellation STOCKHOLM PFFS 6.2.34, together with 2+3+5 öre, on cover with special private label about this unusual stamp. (Utrop ca €38 / $42) på brev 400
Köp Klicka för foto 15507 Sweden Facit 238-39 or Scott 237-38 postfrisk, 1933 Postsparbanken 50 år SET (4). 14 serier. F 7.000 (Utrop ca €66 / $74) postfrisk 700
Köp Klicka för foto 15508 Sweden Facit 238-39 or Scott 237-38 postfrisk, 1933 50th Anniversary of the Postal Savings Bank SET (4). 3 sets. F 1500 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 15509 Sweden Facit 238-39 or Scott 237-38 postfrisk, 1933 50th Anniversary of the Postal Savings Bank SET (4). 4 sets. F 2.000 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 15510 Sweden Facit 239A or Scott 238 postfrisk, 1933 Postsparbanken 50 år 5 öre grön typ II, tvåsid. 50 stycken. F 3000 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 15511K Sweden Facit 239C or Scott 238 cover, 1933 50th Anniversary of the Postal Savings Bank 5 öre green, perf on four sides, on printed matter sent from MALMÖ 24.3.34 to Russia. Arrival pmk at back. (Utrop ca €28 / $32) på brev 300
Köp Klicka för foto 15512K Sweden Facit 239C, 235C cover, 2x5+15 öre on cover sent from LANDSKRONA 17.1.34 to India.. (Utrop ca €23 / $26) på brev 250
Köp Klicka för foto 15513K Sweden Facit 240-242 cover, Riksdagen 5–15 öre, different combinations, on three cover sent to Latvia in 1935. (3). (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 15514 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 15515 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 15516 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 15517 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 15518 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 15519 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 15520 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 ostämplad, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). 5 sets. F 1750 (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300