12684 objekt hittade, visar sidan 27 av 635

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 522 Sweden Facit 226-30 used, 1928 70th Birthday of King Gustaf V SET (5). 17 sets. F 3060 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
523K Sweden Facit 229-230, etc. cover, 2x10+20+20+25 öre on registered air mail cover sent from LINKÖPING 8.6.34 to Greece. Cancellations e.g. BERLIN ZENTRALFLUGHAFEN 9.6.34, BERLIN C 9.6.34 and SOFIA 9.VI.34. (Utrop ca €9 / $10) på brev 100
524 Överflyttad till kommande auktion
525 Överflyttad till kommande auktion
526 Överflyttad till kommande auktion
Köp Klicka för foto 527 Sweden Facit 233b ostämplad, 1939 The Royal Palace 5 Kr green, white paper. Good centering. F 1300 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
528 Överflyttad till kommande auktion
529 Överflyttad till kommande auktion
530K Sweden Facit 237 or Scott 235 cover, 3x90 öre on registered air mail cover with currency control, sent from TROLLHÄTTAN 1 to Chile. Arrival pmk SANTIAGO 1 19.SET.40. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300 510
Köp Klicka för foto 531 Sweden Facit 238 or Scott 237 postfrisk, 1933 50th Anniversary of the Postal Savings Bank 5 öre green type I. Sheet of four. F 1400 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 532K Sweden Facit 238, 239C cover, 2x5 öre, whereof one type 1, on postcard sent 7.2.34 to Stockholm. (Utrop ca €9 / $10) på brev 100
533 Överflyttad till kommande auktion
Köp Klicka för foto 534 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 535 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 ostämplad, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). 5 sets. F 1750 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
536 Överflyttad till kommande auktion
Köp Klicka för foto 537 Sweden Facit 246-57 or Scott 251-62 postfrisk, 1936 Tercentenary of the Post Office SET (15). F 2800 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 538 Sweden Facit 246-57 or Scott 251-62 postfrisk, 1936 Tercentenary of the Post Office SET (15). F 2800 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
539 Överflyttad till kommande auktion
Köp Klicka för foto 540 Sweden Facit 246-57 or Scott 251-62 postfrisk-ostämplad, 1936 Tercentenary of the Post Office SET (15). F 2800 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk-ostämplad 400
Köp Klicka för foto 541 Sweden Facit 246-57 or Scott 251-62 used, 1936 Tercentenary of the Post Office SET (15). 9 sets. F 2250 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300