11347 objekt hittade, visar sidan 220 av 568

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 14381K Sweden Facit 101v1 or Scott 101 cover, Surcharge 12 / 65 öre misplaced surcharge, three copies, together with 2x1+7/10 öre, on cover sent from BORGHOLM 25.11.1918 to Finland. Arrival pmk HELSINGFORS HELSINKI 28.XI.18. Scarce. (Utrop ca €65 / $71) på brev 700
14382K Sweden Facit 102 or Scott 102 cover, 27/55 öre on four registered covers, of which one with perfin A.H. (4). F 700 (Utrop ca €23 / $26) på brev 250
14383K Sweden Facit 102, 72, 73 cover, 2+2x3+27/55 öre on censored registered cover sent from GÖTEBORG 26.8.19 to Germany and then returned. Cancellations BERLIN S.W. 29.8.19 and GÖTEBORG 1.9.19. One stamp not cancelled. Interesting item. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
Köp Klicka för foto 14384K Sweden Facit 102, 74, 85 cover, 4+20+27/55 öre on insured cover sent from KARLSKRONA 1 17.11.1920. to Stockholm. (Utrop ca €19 / $20) på brev 200
Köp Klicka för foto 14385K Sweden Facit 102, 99, 101 cover, 7/10+12/65+12/27 öre on special delivery cover sent from MALMÖ 1 8.5.20 to Germany. Arrival cds CHEMNITZ 11.5.20. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
Köp Klicka för foto 14386 Sweden Facit 103 or Scott 103 used, Surcharge 27 / 65 öre yellow-green. EXCELLENT cancellation MALMÖ 7.12.18. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 14387K Sweden Facit 103 or Scott 103 cover, 27/65 öre, single usage, on registered cover sent from HÄLSINGBORG 1 9.1.19 to Denmark. Arrival pmk KJØBENHAVN 1.OMB. 10.1.19. Ex. Sören Andersson 1989. (Utrop ca €19 / $20) på brev 200
Köp Klicka för foto 14388K Sweden Facit 103 or Scott 103 cover, 27/65 öre on insufficiently prepaid cover sent from STOCKHOLM 1 9.6.31 ro FRance. Postage due paid with 30 c and cancelled PARIS 11.6.31. (Utrop ca €19 / $20) på brev 200
14389K Sweden Facit 103. 139, 176A cover, 2x3+2x27/65+15 öre on registered cover sent from GÖTEBORG 5.1.27 to Yugoslavia. Sealed with nice seals "3 Robert H. Kevin Göteborg Sweden" with the design inspired from the Circle type stamps. (Utrop ca €23 / $26) på brev 250
Köp Klicka för foto 14390K Sweden Facit 103, 139A, 144A cover, 3+10+27/65 öre as scarce combination on cover sent from STOCKHOLM 5.8.22 to Germany. (Utrop ca €23 / $26) på brev 250
Köp Klicka för foto 14391K Sweden Facit 103, 73 cover, 2x3+2x27/65 öre on registered cover front sent from LINKÖPING 22.8.1925 to Portugal. (Utrop ca €14 / $15) på brev 150
Köp Klicka för foto 14392K Sweden Facit 103, 73, 139 cover, 2x3+2x27/65 öre on registered cover front sent from STOCKHOLM 3 16.5.25 to Portugal. (Utrop ca €14 / $15) på brev 150
14393K Sweden Facit 104 or Scott 104 cover, 27/80 öre on three registered covers sent 1918–1919. (3). F 600 (Utrop ca €23 / $26) på brev 250
Köp Klicka för foto 14394K Sweden Facit 104 or Scott 104 cover, 27/80 öre on registered cover sent from STOCKHOLM 16 27.12.18 to Karlshamn. (Utrop ca €9 / $10) på brev 100
Köp Klicka för foto 14395K Sweden Facit 104, 73, 79 cover, 3+2x5+27/80 öre as decorative combination on cover sent from PLK 209B 8.2.1922 to France. Correct postage. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
Köp Klicka för foto 14396K Sweden Facit 104, 99, 175A cover, 7/10+15+2x27/80 öre on registered cover front sent from LINKÖPING 26.2.25 to Portugal. (Utrop ca €14 / $15) på brev 150
Köp Klicka för foto 14397 Sweden Facit 105 used, 1916 Landstorm I 5+FEM / 2 öre orange. EXCELLENT cancellation MALMÖ 17.3.17. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
14398K Sweden Facit 105-109 cover, 5+FEM öre on 2, 3, 4, 5 and 6 öre, respectively, as postage for registered cover to Denmark. The stamps which were mot valid for sent abroad have been annulled and then returned to sender. Cancelled STOCKHOLM 24.8.17, PKXP 62D 25.8.1917 and STOCKHOLM 25.8.17. (Utrop ca €75 / $82) på brev 800
Köp Klicka för foto 14399 Sweden Facit 105-14 postfrisk-ostämplad, 1916 Landstorm I SET (10). Set with sheets of four. F 3400 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk-ostämplad 400
Köp Klicka för foto 14400 Sweden Facit 105-14 used, 1916 Landstorm I SET (10). Block of four set. F 2800 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400