11281 objekt hittade, visar sidan 210 av 565

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 12135 Sweden Facit Official Tj25 used, 10/12 öre blue with EXCELLENT cancellation STOCKHOLM 26.2.11. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 12136 Sweden Facit Official Tj25 used, 10/12 öre blue, two copies with set off´s. One stamp with fold. (2). F 800 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 12137K Sweden Facit Official Tj25 used, 10/12 öre blue, thirteen copies (one pair) incl. shades, cancellations and small varities. (13). F 1950 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 12138K Sweden Facit Official Tj25 cover, 10/12 öre on cover sent from UPSALA 19.4.1911 to Norrtälje. Scarce stamp on cover. F 5000 (Utrop ca €140 / $150) på brev 1500
Köp Klicka för foto 12139 Sweden Facit Official Tj25b used, 10/12 öre in fresh block of four cancelled ÖSTERSUND 3.5.1890. (Utrop ca €46 / $51) stämplad 500
Köp Klicka för foto 12140 Sweden Facit Official Tj25b used, 10/12 öre dull light blue. EXCELLENT cancellation HELSINGBORG 19.10.1889. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 12141 Sweden Facit Official Tj25b used, 10/12 öre with EXCELLENT cancellation STHLM 1.TJ.BR. 1.3.1907. A few somewhat short perfs. (Utrop ca €23 / $26) stämplad 250
Köp Klicka för foto 12142 Sweden Facit Official Tj25c used, 10/12 öre clear blue. EXCELLENT cancellation ÄTTERSTA 26.8.1890. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 12143 Sweden Facit Official Tj25v used, 10/12 öre blue heavily off-centered with parts of two stamps. Cancelled MALMÖ-PAKET 5.3.1900. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 12144 Sweden Facit Official Tj25v4 used, 10/12 öre blue, two dots instead of I in FRIMÄRKE variety (pos 29). F 350 (Utrop ca €14 / $15) stämplad 150
Köp Klicka för foto 12145 Sweden Facit Official Tj25v4, 26v3 used, 10/12 öre blue and 10/24 öre blue on yellow, both with the variety two dots instead of I in FRIMÄRKE (pos 29). 10/12 öre with EXCELLENT cancellation VERNAMO 13.10.1889. (2). F 850 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 12146 Sweden Facit Official Tj25v5 used, 10/12 öre with variety "ÖKE instead for ÖRE" (position 49). EXCELLENT cancellation STOCKHOLM 5.TUR 26.6.1890. (Utrop ca €46 / $51) stämplad 500
Köp Klicka för foto 12147 Sweden Facit Official Tj25v6 used, 10/12 öre blue with set off variety. EXCELLENT vancellation ÖSTERSUND 18.10.1891. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Klicka för foto 12148 Sweden Facit Official Tj25-26 postfrisk, SET (2). Twelve sets. F 7.200 (Utrop ca €55 / $62) postfrisk 600 600
Klicka för foto 12149 Sweden Facit Official Tj25-26 ostämplad, SET (2). 13 sets. F 3120 (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400 400
Klicka för foto 12150 Sweden Facit Official Tj26 postfrisk, 10/24 öre dark blue on yellow. 1 sheet of 4 and 4 more copies. F 2.800 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300 300
Klicka för foto 12151K Sweden Facit Official Tj26 ostämplad, 10/24 öre dark blue on yellow, eleven copies incl. shades and a few with plate flaws. Somewhat mixed quality. (11). F 1540 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300 300
Klicka för foto 12152K Sweden Facit Official Tj26 ostämplad, 10/24 öre dark blue on yellow. 10/24 öre dark blue on yellow, twelve copies incl. shades and a few with plate flaws. Somewhat mixed quality. (12). F 1680 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300 300
Klicka för foto 12153 Sweden Facit Official Tj26 used, 10/24 öre in block of four cancelled JÖNKÖPING 30.11.1889. (Utrop ca €64 / $72) stämplad 700 700
Köp Klicka för foto 12154 Sweden Facit Official Tj26 used, 10/24 öre dark blue on yellow. EXCELLENT cancellation HELSINGBORG 14.10.1889. (Utrop ca €46 / $51) stämplad 500