3989 objekt hittade, visar sidan 21 av 200

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

14063K Sweden Facit 105-109 cover, 5+FEM öre on 2, 3, 4, 5 and 6 öre, respectively, as postage for registered cover to Denmark. The stamps which were mot valid for sent abroad have been annulled and then returned to sender. Cancelled STOCKHOLM 24.8.17, PKXP 62D 25.8.1917 and STOCKHOLM 25.8.17. (Utrop ca €75 / $84) på brev 800 800
Köp Klicka för foto 14065 Sweden Facit 105-14 postfrisk-ostämplad, 1916 Landstorm I SET (10). Set with sheets of four. F 3400 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk-ostämplad 400
Köp Klicka för foto 14066 Sweden Facit 105-14 ostämplad, 1916 Landstorm I SET (10). 5 sets. F 1.750 (Utrop ca €38 / $42) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 14067 Sweden Facit 105-14 ostämplad, 1916 Landstorm I SET (10). 8 serier. F 2.800 (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 14068 Sweden Facit 105-14 used, 1916 Landstorm I SET (10). Block of four set. F 2800 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Klicka för foto 14079K Sweden Facit 112, 71, 72 cover, 1916 Landstorm I 10+TIO / 24 öre + 2x1+2 öre on cover sent from HELÅS 24.2.191x to Denmark. The Landstormen stamps were not valid abroad, but the cover is sent without any taxation. Interesting item. (Utrop ca €28 / $32) på brev 300 300
Köp Klicka för foto 14081 Sweden Facit 115 postfrisk, 1916 Landstorm II 5+FEM / 1 öre svart. Fyrblock i nära sned centrering. F 3200 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14082 Sweden Facit 115 postfrisk, 1916 Landstorm II 5+FEM / 1 öre svart. Fyrblock. Nära sned centrering. F 3200 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14083 Sweden Facit 115-25 postfrisk, 1916 Landstorm II SET (9) utom 12 och 24 öre. 1 öre med kraftigt spegeltryck. F 6000 (Utrop ca €85 / $95) postfrisk 900
Köp Klicka för foto 14084 Sweden Facit 115-25 ostämplad, 1916 Landstorm II SET (11). F 3900 (Utrop ca €75 / $84) ostämplad 800
Köp Klicka för foto 14086 Sweden Facit 117 postfrisk, 1916 Landstorm II 5+FEM / 5 öre brun. Fyrblock. Nära sned centrering. F 2400 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14087 Sweden Facit 117 postfrisk, 1916 Landstorm II 5+FEM / 5 öre brun. Fyrblock. Nära sned centrering. F 2400 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14088 Sweden Facit 119 postfrisk, 1916 Landstorm II 5+FEMTON / 12 öre röd. Nioblock. F 8550 (Utrop ca €56 / $63) postfrisk 600
Köp Klicka för foto 14089 Sweden Facit 120 postfrisk, 1916 Landstorm II 10+TJUGO / 20 öre blå. Fyrblock. Nära sned centrering. F 1800 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14090 Sweden Facit 120 postfrisk, 1916 Landstorm II 10+TJUGO / 20 öre blå. Fyrblock. Nära sned centrering. F 1800 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14091 Sweden Facit 120 postfrisk, 1916 Landstorm II 10+TJUGO / 20 öre blå. Fyrblock. F 1800 (Utrop ca €23 / $26) postfrisk 250
Köp Klicka för foto 14093 Sweden Facit 124 postfrisk, 1916 Landstorm II 10+NITTIO / 1 kr blue/brown. Fair centering. F 2000 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 14094 Sweden Facit 124 postfrisk, 1916 Landstorm II 10+NITTIO / 1 kr blå/brun. Nära sned centrering. F 2000 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14096 Sweden Facit 125 postfrisk, 1916 Landstorm II 10+4,90 / 5 kr blue. Good centering. F 1800 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 14100 Sweden Facit 126-35 postfrisk, 1916 Landstorm III SET (10). Seven sets. F 5.250 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400