12684 objekt hittade, visar sidan 20 av 635

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 382 Sweden Facit 126-35 postfrisk, 1916 Landstorm III SET (10). 4 ea sheet of four. F 3.000 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 383 Sweden Facit 126-35 ostämplad, 1916 Landstorm III SET (10). 5 sets. F 1200 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Klicka för foto 384 Sweden Facit 126-35 used, 1916 Landstorm III SET (10). 18 sets. F 2700 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400 400
Köp Klicka för foto 385 Sweden Facit 126-35 used, 1916 Landstorm III SET (10). 16 sets in sheets of four. F < 2.400 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 386 Sweden Facit 136-38 postfrisk, 1920 Air Mail Surcharge SET (3). 3 sets. F 1500 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Klicka för foto 387 Sweden Facit 136-38 used, 1920 Air Mail Surcharge SET (3). 15 sets. F 5700 (Utrop ca €56 / $62) stämplad 600 600
388K Sweden Facit 137, 152A cover, 2x20 öre on air mail cover sent from STOCKHOLM 2 24.9.20 to Germany. At back German air mail label and arrival pmk BERLIN C 25.9.20. Slightly miscoloured. Ex. Philippa Auctions #3. (Utrop ca €65 / $72) på brev 700 950
Köp Klicka för foto 389K Sweden Facit 137, 153 cover, 2x20 öre, mixed franking, on cover sent from MELLERUD 6.9.21 to USA. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
Köp Klicka för foto 390 Sweden Facit 138 ostämplad, 1920 Air Mail Surcharge 50 öre / 4 öre violet. 25 copies. F 3750 (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 391 Sweden Facit 138 crown ostämplad, 1920 Air Mail Surcharge 50 öre / 4 öre violet. Watermark CROWN. F 1500 (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Klicka för foto 392 Sweden Facit 140Acx or Scott 116 postfrisk, 5 öre green, type I, perf on two sides with vm lines. Good centering. F 1800 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400 400
Klicka för foto 393 Sweden Facit 140Acx or Scott 116 used, 5 öre green, type I, perf on two sides with vm lines. Good centering. F 1400 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400 550
Köp Klicka för foto 394 Sweden Facit 141bz or Scott 117 postfrisk, 5 öre brown-red, type I with watermark KPV, in strip of three. F 7800 (Utrop ca €93 / $100) postfrisk 1000
Köp Klicka för foto 395 Sweden Facit 142Acz or Scott 117 used, 5 öre brown-red, type II wmk inverted lines + KPV. Fair centering. F 3750 (Utrop ca €65 / $72) stämplad 700
Köp Klicka för foto 396 Sweden Facit 142Ea or Scott 117 used, 5 öre brownish orange-red, type II, perf 13, no wmk on weak rose-tinted thicker paper. Fair centering. F 1200 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 397 Sweden Facit 142Ecc or Scott 117 used, 5 öre brown-red, type II, perf 13 with inverted wmk lines. Fair centering. F 1500 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
398P Sweden Facit 143, etc. cover, 5x5 öre on cover sent from PLK 139A 27.6.1930 to Latvia, with arrival pmk´s. Postage due cancellation RIGA 10 due to poste restante. Also three other items, incl. a debit note and an address card for insured parcel, 1921–1935. (4). (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
399P Sweden Facit 143A, 149C, etc. cover, 5+2x10 öre on postcard sent from NÖSUNDA 1.7.21 to Bulgaria, with arrival pmk. Also three other items incl. two sent to Finalnd cancelled with foreign pmk´s. (4). (Utrop ca €28 / $31) på brev 300 300
400P Sweden Facit 143A, 177A, C cover, 3x5+2x15 öre on registered cover sent from STOCKHOLM 26 29.8.34 to Great Britain, and then forwarded with new franking 2x½+1½ p to Switzerland. Arrival pmk ZÜRICH 1.IX.34. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
401 Sweden Facit 143Abz or Scott 116 used, 5 öre green, type II with wmk KPV in pair. Certificate KAN. F 13000 (Utrop ca €140 / $150) stämplad 1500