13156 objekt hittade, visar sidan 20 av 658

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Klicka för foto 386K Sweden Facit Booklet H320B postfrisk, 1980 Succession 10 × 1.30 Kr with 1980 instead of 1809 on cover variety. Cyls. 2. F 34000++ (Utrop ca €280 / $310) postfrisk 3000 3000
Köp Klicka för foto 387K Sweden Facit Booklet H329C postfrisk, 1981 Gyrfalcon 4 × 50 Kr. F 3000 (Utrop ca €47 / $52) postfrisk 500
Köp Klicka för foto 388 Sweden Facit Booklet H337 postfrisk, 1982 Discount stamps 20 × 1.40 Kr. Joint strip in the form of black tape from the manufacturer on the stamps. (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 389 Sweden Facit Booklet H355 IIA postfrisk, 1984 Christmas 12 × 1.60 Kr withot bleech. RT, cyls 2, and kn 89927. TRIPLE. (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 390K Sweden Facit Booklet H380 postfrisk, 1987 Botanical Gardens 8 × 2.10 kr. Two boklets genuine pair: RT + cyls 2v, and cyls 2h + kn 07924. (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Klicka för foto 391P Sweden Facit Booklet H395 postfrisk, 1989 Discount stamps 20 × 2.10 kr RT. Three boklets genuine triss: kn 64474 + divided RT at bottom, two divided RT top and bottom, and divided RT at top. (Utrop ca €93 / $100) postfrisk 1000 1000
Köp Klicka för foto 392K Sweden Facit Booklet H395 postfrisk, 1989 Discount stamps 20 × 2.10 kr RT. Two booklets RT, cyls 1v, and kn 01558 (TRIPLE), and one with cyls 1h. Genuine pair. (Utrop ca €47 / $52) postfrisk 500
Köp Klicka för foto 393 Sweden Facit Booklet H398 postfrisk, 1989 National Parks I 10 × 2.40 kr RT, cyls 2, and kn 87286. TRIPLE. (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 394P Sweden Facit Booklet H406 postfrisk, 1990 Discount stamps 20 × 2.30 kr. Three boklets genuine triss: divided RT at bottom, two divided RT top and bottom + cyls 2v, and divided RT att top + cyls 2h. (Utrop ca €93 / $100) postfrisk 1000
Klicka för foto 395K Sweden Facit Booklet H406 postfrisk, 1990 Discount stamps 20 × 2.30 kr. Two boklets genuine pair: RT + cyls 2v, and RT + cyls 2h + kn 07179. TRIPLE. (Utrop ca €47 / $52) postfrisk 500 500
396 Utgår
397 Utgår
Klicka för foto 398 Sweden F Tj4d. C-län. HÄGGEBY 14.7.1876.. Superb cancellation. (Utrop ca €28 / $31) C 300 300
Köp Klicka för foto 399K Sweden S-län. OSEBOL 31.8.1874.. Beautiful receipt for an insured letter sent to Gothenburg. Postal: 1500:- (Utrop ca €37 / $41) S 400
Köp Klicka för foto 400 Sweden F 143A+C. B-län. YTTERBYVIK LBB (Resarö) 23.6.34 on postcard, postal agency postmarks Postal: 1000:- (Utrop ca €47 / $52) B 500
Köp Klicka för foto 401 Sweden F 177C. B-län. YTTERBYVIK LBB (Resarö) 2.8.33, postal agency postmarks Postal: 1000:- (Utrop ca €47 / $52) B 500
Klicka för foto 402 Sweden F 19, 22. B-län. FURUSUND 18.11.76, manuscript postmarks. Nice example on cut piece with 5 + 20 öre. (Utrop ca €37 / $41) B 400 400
Köp Klicka för foto 403 Sweden Beautiful 8-skill with danish cancellation "1". Repaired. (Utrop ca €47 / $52) 500
Klicka för foto 404 Sweden F 35. L-län. HANNAS 1.3.1878, circle cancellations. Superb cancellation! (Two insignificant short perfs). (Utrop ca €47 / $52) L 500 1600
Köp Klicka för foto 405 Sweden F 7b1.Beautiful 5 öre green with a well placed Lübeck "3". A few short perfs. (Utrop ca €65 / $73) 700