3989 objekt hittade, visar sidan 191 av 200

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 19796K Russia P.O. in Levant Michel 65 cover, Cover sent from Constantinople 1913 to Borås. Arrival cachet Borås 24.9.1913. (Utrop ca €28 / $32) på brev 300
19797K Russia Wrangel Army , Cover franked with 20000 in black on 1 R brown/orange imperforate, cancelled 14 MAR 1921, arrival mark 20 MAR 1921 on front. Registered cover to Serbia. Very scarce usage! (Utrop ca €47 / $53) på brev 500 500
Köp Klicka för foto 19798K Russia Soviet Union Michel 369B, 333D, cover, Interesting reg. cover sent to Sweden from Moscau 1931 franked with two stamps at front and a 10k on 25 R stamp exchange stamp on back side. (Utrop ca €28 / $32) på brev 300
Köp Klicka för foto 19799 San Marino Michel 7 ostämplad, 1890 Coal-of-Arms 25 c brown-carmine. EUR 130 (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 19800P Senegal Michel 705-07 postfrisk, 1979 Art on Stamps souvenir sheets 34-36 (3). Small damages at top. EUR 600 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 19801 Seychelles Michel 39 cover, 1903 King Edward VII 3 c dark green on postcard to Denmark sent as printed matter. Unusual destination. (Utrop ca €28 / $32) på brev 300
Köp 19802K South Africa , Unfranked over sent to London 1849 wiyh oval Crown canel GENERAL POST OFFICE CAPE TOWN. (Utrop ca €28 / $32) på brev 300
Köp Klicka för foto 19803 South Africa Natal Michel 17 II used, 1869 POSTAGE overprint on Queen Victoria 6 d dark violet type II without stop. EUR 95 (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
Köp Klicka för foto 19804 South Africa New Republic Michel 4A ostämplad, 1913 King Georg V 1½ P brown-red. Pair with "Kehrdrucke". (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300
19805 South Vietnam Michel postfrisk, 1951 Landscapes. Booklet with the five blocks, unusual! One block slightly climate affected. EUR 200 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 19806 South Vietnam Michel Local fee stamp used, 1951 Landscapes. Booklet with the five blocks, unusual! All blocks cancelled Saigon Philatelie 16.6.51 Vietnam. (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 19807 Spain Michel 59 ostämplad, 1864 Queen Isabella II 1 R red-brown on green. EUR 180 (Utrop ca €38 / $42) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 19808 Spain Michel 426-27 ostämplad, 1929 Exhibitions Air Mail 1 + 4 Pta. EUR 135 (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 19809 Spanish West India Michel 45 ostämplad utan gummi, Spanish West Indies 1870 Allegorie head 40c rose. EUR 110 (Utrop ca €28 / $32) ostämplad utan gummi 300
Köp Klicka för foto 19810 Straits Settlements Michel 16 used, 1883 Post in Bangkok 8c yellow surcharge "B". EUR 100 (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
Köp Klicka för foto 19811 Straits Settlements Michel 17 used, 1867–72 Queen Victoria 32 cent light-red. EUR 100 (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
Köp Klicka för foto 19812 Straits Settlements Mi 66 cover, Victoria 3 c brown on card SINGAPORE 23.8.00 to Germany. (Utrop ca €28 / $32) på brev 300
Köp Klicka för foto 19813 Switzerland Michel 8 II used, 1850 RAYON II 10 Rp black/orange-red on yellow without backframe around cross. EUR 130 (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
Köp Klicka för foto 19814 Switzerland Michel 8 II used, 1850 RAYON II 10 Rp black/orange-red on yellow without backframe around cross. Ink-cancellation. EUR 130 (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
Köp Klicka för foto 19815 Switzerland Michel 8 II used, 1850 RAYON II 10 Rp black/orange-red on yellow without backframe around cross. EUR 130 (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300