12684 objekt hittade, visar sidan 19 av 635

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 362P Sweden Facit 95 cover, 90 öre on censored registered cover sent from MALMÖ 1 8.9.22 to Germany. Also an address card for parcel franked with F95 sent from Stockholm in 1925 to Lingbo. (2). (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
Klicka för foto 363P Sweden Facit 95 cover, 90 öre single usage on registered cover sent from ÖREBRO 7.9.1925 to Romania. Also one registered cover franked with F73+2x79+104 sent to France in 1922. (2). (Utrop ca €28 / $31) på brev 300 300
Klicka för foto 364K Sweden Facit 96 or Scott 94 postfrisk, 1 Kr black in block-of 20 with corner marg. At least 14 copies with superb centering. (Utrop ca €420 / $460) postfrisk 4500 4500
365P Sweden Facit 96, 82, 86, 91 cover, 10+25+50 öre + 18x1 kr on insured cover sent from ASKIM 13.9.1919 to Göteborg. The franking have partly been franked around the edge of the cover. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300 420
Köp Klicka för foto 366 Sweden Facit 105-14 ostämplad, 1916 Landstorm I SET (10). 4 sets. F 1400 (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 367 Sweden Facit 105-14 used, 1916 Landstorm I SET (10). 14 sets. F 9.800 (Utrop ca €93 / $100) stämplad 1000
Klicka för foto 368 Sweden Facit 105-14 used, 1916 Landstorm I SET (10). 3 sets. F 2100 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300 300
Klicka för foto 369K Sweden Facit 115, 108 cover, 5+FEM/1 öre + 5+5/5 öre on cover sent from MARSTRAND LBR 2.8.1917 to GÖTEBORG 3.8.17. Scarce mixed franking. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300 380
Köp Klicka för foto 370 Sweden Facit 115-25 postfrisk-ostämplad, 1916 Landstorm II SET (10) except F 124. 24 and 50 öre x, the others xx. (Utrop ca €74 / $82) postfrisk-ostämplad 800
Köp Klicka för foto 371 Sweden Facit 115-25 ostämplad, 1916 Landstorm II SET (11). 1 Kr xx, the others x. F 4700 (Utrop ca €74 / $82) ostämplad 800
Köp Klicka för foto 372 Sweden Facit 115-25 ostämplad, 1916 Landstorm II SET (11). F 3900 (Utrop ca €74 / $82) ostämplad 800
Klicka för foto 373 Sweden Facit 115-25 ostämplad, 1916 Landstorm II SET (11). F 3900 (Utrop ca €65 / $72) ostämplad 700 700
Köp Klicka för foto 374 Sweden Facit 115-25 ostämplad, 1916 Landstorm II SET (11). F 3900 (Utrop ca €56 / $62) ostämplad 600
Klicka för foto 375 Sweden Facit 115-25 used, 1916 Landstorm II SET (11). F 7900 (Utrop ca €140 / $150) stämplad 1500 1800
Klicka för foto 376 Sweden Facit 118v used, 1916 Landstorm II 5+TIO / 6 öre inverted surcharge (unknown). Used copy with owner cancel and signature "Strandell" at back. F 18000 (Utrop ca €230 / $260) stämplad 2500 5100
377 Utgår
378K Sweden Facit 122, 142A, 157, 180a (x2) cover, Postcard sent by airmail to Berlin, Germany, cancelled STOCKHOLM 16 30.9.25 and the 35 öre stamp cancelled 28.9.25 at the International Congress. Arrival pmk Berlin 1.10.25. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300 420
Köp Klicka för foto 379 Sweden Facit 124-25 postfrisk, 1916 Landstorm II 10+NITTIO / 1 kr och 0.10+4.90 / 5 kr. No 124 off centered. F 3800 (Utrop ca €46 / $52) postfrisk 500
Köp Klicka för foto 380 Sweden Facit 125 postfrisk, 1916 Landstorm II 10+4,90 / 5 kr blue. Good centering. F 1800 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Klicka för foto 381 Sweden Facit 125 used, 1916 Landstorm II 10+4,90 / 5 kr blue. Perfect centering. F 3000 (Utrop ca €46 / $52) stämplad 500 500