13156 objekt hittade, visar sidan 18 av 658

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Klicka för foto 342 Sweden Facit 220 or Scott 222 postfrisk, 50 öre grey in block of four. Superb quality. F 3400 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300 300
Köp Klicka för foto 343 Sweden Facit 222 or Scott 224 postfrisk, 80 öre blue-green. Superb quality. F 850 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Klicka för foto 344 Sweden Facit 233a postfrisk, 1931 The Royal Palace 5 kr green, toned paper. Superb quality. F 2500 (Utrop ca €47 / $52) postfrisk 500 500
Köp Klicka för foto 345 Sweden Facit 233a+b postfrisk, 1931 Royal Castle 5 kr green both toned and white papper. F 5100 (Utrop ca €65 / $73) postfrisk 700
Klicka för foto 346P Sweden Facit 233b cover, 1939 The Royal Palace 5 kr green, white paper. 16 copies on receipt for "masslösen" cancelled STOCKHOLM 23.5.41. F 5600 (Utrop ca €28 / $31) på brev 300 300
Köp Klicka för foto 350 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). Five sets. F 5500 (Utrop ca €56 / $62) postfrisk 600
Köp Klicka för foto 352 Sweden Facit 256 or Scott 261 postfrisk, 1936 Tercentenary of the Post Office 60 öre violet-carmine. Excellent quality. (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 353 Sweden Facit 261-62BC/CB or Scott 268-69 used, 1938 New Sweden 5+15 öre pairs 3+4 and 4+3 (4). Wide margins. F 2100 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Klicka för foto 354 Sweden Facit 269BC/CB or Scott 280 used, 1939 Gustaf V small numerals 10 öre pair 3+4 and 4+3. Wide margins. F 3.200 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400 1300
Klicka för foto 355 Sweden Facit 273BC/CB1 postfrisk, 1939 Gustaf V large numerals 10 öre pair perf 4+3 and 3+4. Wide margins. F 3200 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400 410
Köp Klicka för foto 356 Sweden Facit 273BC/CB1 used, 1939 Gustaf V large numerals 10 öre violet, pair perf 3+4 and 4+3 sides with coloured line in coat lapel. Wide margins. F 4400 (Utrop ca €75 / $83) stämplad 800
Köp Klicka för foto 357 Sweden Facit 273BC/CB2 or Scott 302 used, 1939 Gustaf V large numerals 10 öre violet, pair perf 3+4 and 4+3 sides without coloured line in coat lapel. Wide margins. F 4.400 (Utrop ca €47 / $52) stämplad 500
Köp Klicka för foto 358 Sweden Facit 273CB1 or Scott 302 used, 1939 Gustaf V large numerals 10 öre violet, pair perf 4+3 sides with coloured line in coat lapel. Wide margin. F 2200 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 359 Sweden Facit 273CB1 or Scott 302 used, 1939 Gustaf V large numerals 10 öre violet, pair perf 4+3 sides with coloured line in coat lapel. Wide margins. F 2200 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 360 Sweden Facit 273CB2 or Scott 302 used, 1939 Gustaf V large numerals 10 öre violet, pair perf 4+3 sides without coloured line in coat lapel. Wide margins. YSTAD 19.8.40. F 2200 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 361 Sweden Facit 277 used, 1940 Gustaf V large numerals 25 öre orange. Excellent cancellation SUNDSVALL 22.10.42. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Klicka för foto 362 Sweden Facit 283 used, 1941 Gustaf V large numerals 50 öre grey. Excellent cancellation LAKENE 5.6.42. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300 410
Klicka för foto 363 Sweden Facit 320BC or Scott 293 postfrisk, 1939 Royal Academy of Sciences 10 öre violet, pair 3+4. Superb quality. F 1700 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300 300
Köp Klicka för foto 364 Sweden Facit 320BC or Scott 293 used, 1939 Royal Academy of Sciences 10 öre violet, pair 3+4. MALMÖ 4.3.40. F 2200 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 365 Sweden Facit 320BC/CB or Scott 293 used, 1939 Royal Academy of Sciences 10 öre violet, pair 3+4 and 4+3. Wide margins. F 4.400 (Utrop ca €65 / $73) stämplad 700