3989 objekt hittade, visar sidan 165 av 200

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 19276 Germany Berlin Used 1948–52. All different, e.g. Mi 6, 13, 15, 36, 38–39, 59–60, 63, 67, 72–74, 87. Mostly good quality. Mi € 727 (28) (Utrop ca €47 / $53) stämplad 500
Köp Klicka för foto 19277 Germany Berlin Used 1948–54. All different, e.g. Mi 13, 15, 27, 36, 38-39, 63, 67, 74, 96. Mostly good quality Mi € 598 (27) (Utrop ca €47 / $53) stämplad 500
Köp Klicka för foto 19278 Germany Berlin Used 1948–50. All different, e.g. Mi 13, 27, 36, 38-39, 59-60, 63, 71-73. Mostly good quality Mi € 600 (20) (Utrop ca €47 / $53) stämplad 500
Köp Klicka för foto 19279 Germany Berlin Used 1948–54. All different, e.g. Mi 13, 36, 38-50, 67, 74, 81-86, 87, 96, 111. Mostly good quality Mi € 606 (28) (Utrop ca €47 / $53) stämplad 500
Köp Klicka för foto 19280 Germany Berlin postfrisk/ostämplad/stämplad lot. E.g. 1mk black overprint and 2mk red overprint used, UPU set cpl xx/x (1Mk however with paper remain), Liberty bell stamps etc. A few short perfs. (Utrop ca €47 / $53) postfrisk/ostämplad/stämplad 500
Köp Klicka för foto 19281 Germany Berlin Used 1948-49. All different, e.g. Mi 13, 15, 27, 36, 38-39, 41, 59-61. Mostly good quality MI € 515 (19) (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 19282 Germany Berlin Used 1948-53. All different, e.g. Mi 13, 36, 38-39, 67, 80, 85, 87, 91-105. Mostly good quality MI € 513 (32) (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 19283 Germany GFR (BRD) Michel 133 postfrisk, 1951 Posthorn 40 pfg dark grey-lilac. EUR 140 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 19284 Germany GFR (BRD) Michel 133 postfrisk, 1951 Posthorn 40 Pfg dark grey-lilac. EUR 140 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp 19285 Germany GFR (BRD) Michel 135 used, 1951 Posthorn 60 pfg sienna. In block of four, EUR 500 for two pairs. (Utrop ca €47 / $53) stämplad 500
Köp 19286 Germany GFR (BRD) Michel 139-40 postfrisk, 1951 700th Anniversary of St. Mary´s Church SET (2). EUR 220 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 19287 Germany GFR (BRD) Michel 139-40 postfrisk, 1951 700th Anniversary of St. Mary's Church SET (2). EUR 220 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 19288 Germany GFR (BRD) Michel 189 postfrisk, 1954 Heuss 50 pf grey. EUR 200 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 19289 Germany GFR (BRD) Michel 315-19 postfrisk, 1959 Beethoven Hall souvenir sheet 2, ten copies. EUR 250 (Utrop ca €19 / $21) postfrisk 200
Köp Klicka för foto 19290 Germany GFR (BRD) Michel Booklet 9v postfrisk, 1963 Bach with thick cover. EUR 220 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 19291 Germany GFR (BRD) Michel Booklet MH11dd postfrisk, 1965 Buildings 10 × 20 pf red. EUR 150 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 19292 Germany GFR (BRD) Michel Booklet MH11de postfrisk, 1965 Buildings 10 × 20 pf red. (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 19293 Germany GFR (BRD) Michel Booklet MH11ec postfrisk, 1980 Castels and Palaces 10+30+10+50pf (pane 19). EUR 400 (Utrop ca €47 / $53) postfrisk 500
Köp Klicka för foto 19294K Germany GFR (BRD) FDC, Mi 227 1956 Heinrich von Stephan, ETB Berlin 1. (Utrop ca €47 / $53) på brev 500
Köp Klicka för foto 19295 Germany GFR (BRD) postfrisk lot. 16 stamps in sets incl better such as Church of St Mary, and NBA etc. (Utrop ca €47 / $53) postfrisk 500