3989 objekt hittade, visar sidan 16 av 200

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 12577 Sweden Facit Postage due L11-20 ostämplad, SET perf 13 (10). 3 sets. F 2655 (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 12578 Sweden Facit Postage due L11-20 ostämplad, SET tandn 13 (10). Fyra serier med mest god centrering. F 3.540 (Utrop ca €19 / $21) ostämplad 200
Köp Klicka för foto 12579 Sweden Facit Postage due L11-20 used, SET perf 13 (10). 4 sets. F 3.200 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 12580 Sweden Facit Postage due L11-20 used, SET perf 13 (10). Three sets. F 1700 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 12581 Sweden Facit Postage due L11-20 used, SET perf 13 (10). 6 sets. F 4.800 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 12582 Sweden Facit Postage due L11-20 used, SET perf 13 (10). 3 sets. F 2.400 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 12585 Sweden Facit Postage due L14 used, 6 öre gul, tandn. 13. Prakt-/LYX-stämplat GÖTEBORG PAK. EXP. 4.7.1885. Hörnveck och vht. (Utrop ca €23 / $26) stämplad 250
Köp Klicka för foto 12592 Sweden Facit Postage due L17 ostämplad, 24 öre lilac, perf 13. 20 copies. F 4000 (Utrop ca €47 / $53) ostämplad 500
Köp Klicka för foto 12593 Sweden Facit Postage due L17 ostämplad, 24 öre lila, tandn. 13. 4-block. F 1150 (Utrop ca €23 / $26) ostämplad 250
Köp Klicka för foto 12597 Sweden Facit Postage due L19 ostämplad, 50 öre brun, tandn. 13, kartongpapper, vilket är sällsynt i ostämplat skick. (Utrop ca €56 / $63) ostämplad 600
Köp Klicka för foto 12598 Sweden Facit Postage due L19 used, 50 öre brun, tandn. 13, kartongpapper, och del av två märkesbilder. LYX-stämplat KUNGSBACKA 19.2.1881. (Utrop ca €23 / $26) stämplad 250
Köp Klicka för foto 12599 Sweden Facit Postage due L19a used, 50 öre orangebrun, tandn. 13. 4-block stämplat GEFLE 25.2.1878. (Utrop ca €19 / $21) stämplad 200
Köp Klicka för foto 12602 Sweden Facit 40 or Scott 40 used, 2 öre in block of four cancelled HELSINGBORG 28.9.1892. F 1400 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 12604 Sweden Facit 40 or Scott 40 used, 2 öre gul. Praktstämplat PKXP No 44B 16.6.1892. (Utrop ca €23 / $26) stämplad 250
Köp Klicka för foto 12658 Sweden Facit 43 or Scott 43 used, 5 öre in block of four cancelled STOCKHOLM C 2.11.1890. F 1750 (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
Köp Klicka för foto 12761 Sweden Facit 43v2 or Scott 43 used, 5 öre grön, spegeltryck. Praktstämplat LUND 18.2.91. (Utrop ca €23 / $26) stämplad 250
Köp Klicka för foto 12763 Sweden Facit 44 or Scott 44a used, 6 öre violett. 17 stycken. Olika nyanser i mest bra kvalitet. F 8.500 (Utrop ca €56 / $63) stämplad 600
Köp Klicka för foto 12764 Sweden Facit 44 or Scott 44a used, 6 öre violet. 8 copies. Different shades. F 4.000 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 12765 Sweden Facit 44 or Scott 44a used, 6 öre violet. Ten copies with different shades. F 5.000 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Klicka för foto 12782 Sweden Facit 46 or Scott 46 postfrisk, 20 öre red. Fair centering. F 3000 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400 400