14221 objekt hittade, visar sidan 149 av 712

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

2991A Germany GFR (BRD) Used collection 1949–1974 in album. Includes early/better issues, some mini sheets, and booklet panes. Fine quality (>150) (Utrop ca €47 / $53) stämplad 500 500
2992 Överflyttad till kommande auktion
2993 Överflyttad till kommande auktion
2994 Överflyttad till kommande auktion
2995 Överflyttad till kommande auktion
(20 foton)
2996A Germany Mixed postfrisk/ostämplad/stämplad collection 1872–1961 in two albums. Covers Reich, GFR, GDR, zones afte WW II, occupied areas during WW II, Bohemia-Moravia, and more. See scans at philea.se. Somewhat mixed quality (>1000) (Utrop ca €190 / $210) postfrisk/ostämplad/stämplad 2000 2700
2997L Germany Mixed postfrisk/ostämplad/stämplad. Accumulation in e.g. seven album/binders + leaves incl Bavaria in two binders, Reich in bundles and envelopes, nice cancellations, postfrisk units Reich, and Occupation etc. Approx. 13 kg. (Utrop ca €140 / $160) postfrisk/ostämplad/stämplad 1500 2900
2998 Överflyttad till kommande auktion
2999 Överflyttad till kommande auktion
3000 Överflyttad till kommande auktion
3001 Överflyttad till kommande auktion
3002SG Germany Mixed Mostly stämplad. Collection/accumulation classic–modern in ten albums. E.g. old states, Reich, Occupation, Danzig, GFR, Berlin, collection GDR in three albums, and some Colonies etc. Approx. 16 kg. (Utrop ca €110 / $130) Mest stämplad 1200 2100
3003 Överflyttad till kommande auktion
3004 Överflyttad till kommande auktion
3005A Germany Mixed Mostly stämplad. Collection 1872–1916 in Kabe album incl Reich, Zones, Berlin, GDR, nice BTD, and some Occupation WWII. (1700) (Utrop ca €94 / $110) Mest stämplad 1000 1000
3006 Överflyttad till kommande auktion
3007L Germany Mixed postfrisk/ostämplad/stämplad. Accumulation in 21 albums and binders incl some better Reich, much GDR incl BL 6 Goethe postfrisk, some Fieldpost covers, and cards etc. Also six albums with various countries. Approx. 26 kg. (Utrop ca €94 / $110) postfrisk/ostämplad/stämplad 1000 1200
3008 Överflyttad till kommande auktion
3009L Germany Mixed postfrisk/ostämplad/stämplad. Accumulation in 29 albums incl e.g. Reich, Zones, Occupation, and GFR etc. Approx. 32 kg. (Utrop ca €85 / $95) postfrisk/ostämplad/stämplad 900 1500
3010 Återlämnad till inlämnaren