3989 objekt hittade, visar sidan 141 av 200

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 18796 Belgium ostämplad 1866–1939. All different, e.g. Mi 20 ostämplad utan gummi, 104–06, 139, 191–203, 268–69, 275, 400, 504, 513, 518. Mostly good quality. Mi € 553 (45) (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 18797 Belgium Used 1863–. All different, e.g. Mi 10C, 21-22, 33, 46. Mostly good quality. Mi approx € 500 (18) (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
Köp Klicka för foto 18798 Belgium ostämplad 1914–40. All different, e.g. Mi 104–06, 191–203, 297, 319–21, 369, 370. Mostly good quality. Mi € 533 (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 18799 Belgium ostämplad 1883–1956. All different, e.g. Mi 240-41, 298, 321, 797, souv.sheet 23, Railway 72. Mostly good quality. Mi € 517 (37) (Utrop ca €19 / $21) ostämplad 200
Köp 18800 Belgium Used 1879-1920. Back-of-the-book, All different, e.g. Postage due 6-7, Railway 4, 7-14, 111, 194, Parcel 6, telgraph 7, Eupen 11, 14,. Mostly good quality. Mi € 400 (32) (Utrop ca €19 / $21) stämplad 200
Köp Klicka för foto 18801K Belgium postfrisk. Souv.sheets Mi block 23, 26, 13. Good quality. Mi € 171 (2) (Utrop ca €19 / $21) postfrisk 200
Köp 18802K Belgium Covers. Small lot of air mail covers and cards. (8) (Utrop ca €47 / $53) på brev 500
Köp Klicka för foto 18803 Bermuda Michel 114a ostämplad, 1938 George VI 10 Sh green and deep lake on pale emerald paper. SG 119, cat £450 for xx. Well-centered copy with slightly toned gum as usual. EUR 260 (Utrop ca €38 / $42) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 18804K Bermuda , Unpaid cover with contents dated Hamilton Christmas 1875, sent to New Jersey, USA. Postage due cancel NEW-YORK DUE 5 CTS JAN 10. Note 'per Camina'. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 18805 Bolivia Michel 18-21 ostämplad utan gummi, 1878 Coat-of-arms and book proofs in issued colours on thin white paper, ungummed, SET (4). (Utrop ca €28 / $32) ostämplad utan gummi 300
Köp Klicka för foto 18806K Brazil Pre-philately, Cover sent to Bordeaux, France unpaid with several transit marks and postage due note "15". Contents dated Rio de Janeiro 24 May 1851. (Utrop ca €23 / $26) på brev 250
18807K Brazil , PS-cover sent from BAHIA 19.SET.xx to Germany. At back seals KAISERLICH DEUTSCHES BRIEF-POSTAMT BERLIN. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 18808 British South Africa Company Michel 81 ostämplad, 1905 Victoria Falls 5s. violet. With SPECIMEN ovpt, also 2 1/2d with SPECIMEN ovpt.. (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 18809P Bulgaria Michel 31 cover, 5 St with circular star cancellation on PAMPHLET entitled "Luniversité Libre de Bruxelles" (16 pages) containing an address by the Professor of philosophy regarding the history of the University of Brussels. Fine condition. (Utrop ca €28 / $32) på brev 300
Köp 18810 Bulgaria Michel Postage due 1A used, 1884 5 St orange perf 4 3/4 - 7½. EUR 140 (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
Köp Klicka för foto 18811 Bulgaria Michel Postage due 4x ostämplad, 1885 Numerals 5 st orange grey paper. EUR 550 (Utrop ca €47 / $53) ostämplad 500
Köp Klicka för foto 18812 Bulgaria Michel Postage due 4y ostämplad, 5 St 1886 imperforated on shiny paper. EUR 500 (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 18813 Canada Pre-philately, Pre-philatelic pre-paid cover from Montreal MY 12 1856 sent to France. First 1 Sh 4 p pre-paid and then 1 Sh 8 p paid on 25 MY 1856. Interesting item and better destination. (Utrop ca €38 / $42) på brev 400
Köp Klicka för foto 18814 Canada Michel 16C ostämplad, 1868 n Victoria ½ c black perf 11!ostämplad12. EUR 110 (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 18815 Canada Michel 16xC used, 1868 Queen Victoria ½ c black, perf 11½×12. EUR 110 (Utrop ca €19 / $21) stämplad 200