12684 objekt hittade, visar sidan 132 av 635

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

2624 Överflyttad till kommande auktion
2625EA Germany Reich postfrisk/ostämplad/stämplad Claasics-modern in box. stämplad reminder collections in 2 albums and in 2 large stockbooks. Many a bit better stamps. Many modern sets. Mostly good quality (2000) (Utrop ca €110 / $120) postfrisk/ostämplad/stämplad 1200 1200
2626 Överflyttad till kommande auktion
2627 Överflyttad till kommande auktion
2628A Germany Reich Mostly unused 1872-1945 in Leuchtturm album with stamp mounts. Mostly good quality (800) (Utrop ca €74 / $82) Mest unused 800 800
2629A Germany Reich Used collection 1875-1944 in Schaubek album without stamp mounts. (incl. Bavaria). Well filled, some better 1930ies etc. (Utrop ca €65 / $71) stämplad 700 1100
2630 Överflyttad till kommande auktion
Klicka för foto 2631 Germany Reich Used 1915-34. All different, e.g. Mi 96-97, 367, 423, 428, 455, 440, 452, 481, 488, 506, 538, 543 . Mostly good quality Mi € 618 (29) (Utrop ca €56 / $61) stämplad 600 1100
Klicka för foto 2632 Germany Reich ostämplad 1872-1945. All different, e.g. Mi 12, 15, 18, 22, 23ostämplad utan gummi, 26, 29-30ostämplad utan gummi, 406, 556-64ostämplad utan gummi, 596-97, 698, 729, 909-10 . Mostly good quality Mi € 613 (34) (Utrop ca €56 / $61) ostämplad 600 600
2633 Överflyttad till kommande auktion
Klicka för foto 2634 Germany Reich Used 1872-1880. All different, e.g. Mi 2-3, 5, 9, 17, 22, 26, 29, 35, 37(ink-canc). Mostly good quality Mi € 505 (18) (Utrop ca €46 / $51) stämplad 500 500
2635 Överflyttad till kommande auktion
2636 Överflyttad till kommande auktion
Klicka för foto 2637 Germany Reich ostämplad 1872-1905. All different, e.g. Mi 18, 26, 58, 60, 62, 72, 88-91, . Mostly good quality Mi € 528 ( ) (Utrop ca €46 / $51) ostämplad 500 500
Klicka för foto 2638 Germany Reich ostämplad 1915-1924. All different, e.g. Mi 97, I-III, 136 II, 138 II, 351-54, 355-61, 362x+y, 364-67, . Mostly good quality Mi € 499 (33) (Utrop ca €46 / $51) ostämplad 500 500
Klicka för foto 2639 Germany Reich ostämplad 1924-30. All different, e.g. Mi 354, 392-97, 398-401, 403-06, 407-09, 418, 422, 423-24, 440. Mostly good quality Mi € 503 (26) (Utrop ca €46 / $51) ostämplad 500 500
Klicka för foto 2640 Germany Reich ostämplad 1927-37. All different, e.g. Mi 407-09ostämplad utan gummi, 425-34, 450-53, 455, 459-63, 474-78, souv.sheet 5-6, 11. Mostly good quality Mi € 500 (39) (Utrop ca €46 / $51) ostämplad 500 500
2641 Överflyttad till kommande auktion
2642 Överflyttad till kommande auktion
Klicka för foto 2643 Germany Reich Used 1872-1874. All different, e.g. Mi 2-3, 5, 7, 9, 12, 17, 21-22. Mostly good quality Mi € 498 (14) (Utrop ca €46 / $51) stämplad 500 500