12684 objekt hittade, visar sidan 13 av 635

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 241 Sweden Facit Official Tj27-39 used, SET watermark crown (13). 9 sets. F 3150 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 242 Sweden Facit Official Tj27-54 ostämplad, SET watermark crown (13) and watermark wavy lines SET (15). 4 sets of each watermarks. F 3320 (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
243 Överflyttad till kommande auktion
244 Överflyttad till kommande auktion
245P Sweden Facit Official Tj41, etc. cover, 2 öre used as postage due on an insufficiently prepaid cover, cancelled LÖSSEN ÖRE. Also two registered covers, whereof one franked with Tj53 and the other with Tj41+51. (3). (Utrop ca €28 / $31) på brev 300 750
246 Överflyttad till kommande auktion
247K Sweden Facit Postage due L11, 15 cover, 2x1+12 öre on insufficiently prepaid cover sent from USA to EKEDALEN 17.8.1886. Cancellation T and postage due notation "14". Transit pmk NEW YORK 31.JUL.86. The US stamp have been teared off but glued back. Ex. Postiljonen 1975. (Utrop ca €56 / $61) på brev 600 600
248 Överflyttad till kommande auktion
Köp Klicka för foto 249 Sweden Facit Postage due L11-20 ostämplad, SET perf 13 (10). 6 sets. F 5.310 (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 250 Sweden Facit Postage due L11-20 ostämplad, SET perf 13 (10). 3 sets. F 2655 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
251 Överflyttad till kommande auktion
Köp Klicka för foto 252 Sweden Facit Postage due L11-20 used, SET perf 13 (10). 4 sets. F 3.200 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
253 Överflyttad till kommande auktion
Klicka för foto 254 Sweden Facit Postage due L20a used, 1 Kr blue/orange-brown, perf 13. EXCELLENT copy cancelled BRANDSTORP 4.6.1881. Signed O.P.. (Utrop ca €65 / $71) stämplad 700 700
Klicka för foto 255 Sweden Facit 40 or Scott 40 used, 2 öre yellow. 61 copies. Different shades and often readable cancellations. F 4270 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400 400
Klicka för foto 256K Sweden Facit 40, 41, bKe7 cover, 2+3 öre on postcard 5 öre sent from STOCKHOLM 24.9.1891 to Switzerland. Transit PKXP No 2C UTR N 25.9.1891 and arrival pmk GENEVE CONSIG.LETTRES 27.IX.91. Pictured in Ferdén. Superb. (Utrop ca €56 / $61) på brev 600 600
257K Sweden Facit 40, 42, 44, 56 cover, 2x2+4+2x6+20 öre on 2-fold cover sent from SANDARNE 4.10.1891 to the Netherlands. Transit pmk PKXP No 2B UTR N 6.10.1891 and arrival pmk ROTTERDAM 8.OCT.91. Decorative item. (Utrop ca €46 / $51) på brev 500 500
Klicka för foto 258 Sweden Facit 41 or Scott 41 postfrisk, 3 öre brown in a fresh and mostly well-centered block-of 12. (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400 400
Klicka för foto 259 Sweden Facit 41 or Scott 41 used, 3 öre brown. 50 copies mostly in good quality. Also some with readable cancellations. Different shades.. F < 10.000 (Utrop ca €74 / $82) stämplad 800 800
261 Överflyttad till kommande auktion