11328 objekt hittade, visar sidan 127 av 567

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 5560 New Zealand Used 1882-1939. All different, e.g. Mi 59, 148, 158-60, 175, 184-87, 232. Mostly good quality Mi € 502 (25) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
5561 Överflyttad till kommande auktion
5562 Överflyttad till kommande auktion
5563 Överflyttad till kommande auktion
5564 Överflyttad till kommande auktion
5565 Överflyttad till kommande auktion
5566 Överflyttad till kommande auktion
5567P Philippines ostämplad collection 1907-52 on leaves. E.g. Mi 275-89A and 305-11 SPECIMEN, Mi 312-22, 275-89Bb and more. Some slightly hard stuck to paper but a nice collection. Fine quality (Utrop ca €74 / $82) ostämplad 800 800
5568 Överflyttad till kommande auktion
5569BA Poland postfrisk/ostämplad/stämplad. Box with aprox. 1000+ stamps 1918-modern and some interesting covers including with GROSZY overprints and air mail 1921. Also some PORT GDANSK. (Utrop ca €93 / $100) postfrisk/ostämplad/stämplad 1000 1000
5570A Poland postfrisk/ostämplad/stämplad collection 1910s–1980s in album. Duplicates incl. some souvenir sheets. Mostly good quality (1000) (Utrop ca €56 / $62) postfrisk/ostämplad/stämplad 600 600
5571P Poland ostämplad collection 1919-51 on leaves. Many zones, semi postal stamps Monte Cassino (not Mi376) Exile Governement in London, Danzig etc. . (Utrop ca €46 / $52) ostämplad 500 750
5572 Överflyttad till kommande auktion
5573 Återlämnad till inlämnaren
5574A Portugal postfrisk/ostämplad/stämplad collection/accumulation old-modern in four stockbooks incl some Portuguese colonies. Somewhat mixed quality (Thousands) (Utrop ca €46 / $52) postfrisk/ostämplad/stämplad 500 500
5575A Portugal Mostly stämplad collection 1855–1999 in visir album. Incl. a few from Madeira and the Azores. Mostly good quality (2000) (Utrop ca €37 / $41) Mest stämplad 400 400
5577 Överflyttad till kommande auktion
5578P Portuguese Colonies States postfrisk/ostämplad/stämplad. Accumulation classic - 1950ies on leaves. (800) (Utrop ca €56 / $62) postfrisk/ostämplad/stämplad 600 600
5579 Överflyttad till kommande auktion
5580A Romania postfrisk. Accumulation 1930ies - 1947 in thick visir album. E.g. Mi 187-96, 402-05, 450-56, 609-14 etc. (Utrop ca €46 / $52) postfrisk 500 850