11328 objekt hittade, visar sidan 126 av 567

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

5540A Montenegro postfrisk/ostämplad/stämplad collection 1896-1945 in album. Also including 50 postal stationeries, 11 pre franked newspaper wrappers and some address labels. Mostly good quality (>200) (Utrop ca €93 / $100) postfrisk/ostämplad/stämplad 1000 1000
5541 Överflyttad till kommande auktion
(11 foton)
5542P Mozambique Compania postfrisk/ostämplad collection 1892-1941 on leaves. Also postfrisk full sheets Mi 186-200. (200) (Utrop ca €46 / $52) postfrisk/ostämplad 500 2900
5543 Överflyttad till kommande auktion
5544 Överflyttad till kommande auktion
5545 Överflyttad till kommande auktion
5546A Netherlands Used. With few exceptions cpl collection 1852-1999 in two Leuchtturm albums with slip cases+ cassettes. E.g. complete main numbers Mi1-137, 141-371 and 500-581 etc. (Utrop ca €320 / $360) stämplad 3500 3500
5547 Överflyttad till kommande auktion
5548 Överflyttad till kommande auktion
5549L Netherlands postfrisk/ostämplad/stämplad. Accumulation 1852-2016 in 18 albums/binders+ leaves and envelopes. E.g. two nice collections in Schaubek albums, binder with booklets etc. Approx. 29 kg. (Utrop ca €230 / $260) postfrisk/ostämplad/stämplad 2500 3400
5550A Netherlands postfrisk/ostämplad/stämplad. Stockbooks album 1852-1956 incl. many sets and e.g. BL2postfrisk, Postage due stamps and Dutch India etc. . (2500) (Utrop ca €65 / $72) postfrisk/ostämplad/stämplad 700 1000
5551 Överflyttad till kommande auktion
Köp Klicka för foto 5552 Netherlands Used 1852-1960. All different, e.g. Mi 2, 43, 137, 256, 265, 455, 500, 562, 640. Mostly good quality Mi € 610 (Appr 60) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
5553A Netherlands Booklets. Specialiced collection Slot-machine booklets 1964-93 in two SAFE albums. (128) (Utrop ca €93 / $100) postfrisk 1000 1000
5554 Överflyttad till kommande auktion
5555 Överflyttad till kommande auktion
5556 Överflyttad till kommande auktion
5557A New Zealand Mostly stämplad. Collection 1873-1980 in Stanley Gibbons album incl. e.g. many sets and Official stamps etc. (750) (Utrop ca €56 / $62) Mest stämplad 600 600
5558 Utgår
5559 Överflyttad till kommande auktion