3737 objekt hittade, visar sidan 122 av 187

Restförsäljning Auktion 373

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

2451 Överflyttad till kommande auktion
2452 Överflyttad till kommande auktion
Klicka för foto 2453K Afghanistan Michel 360-62 postfrisk, 1951 Douglas DC-3 SET (3). 12 sets. EUR 312 (Utrop ca €47 / $52) postfrisk 500 750
2454 Överflyttad till kommande auktion
2455 Överflyttad till kommande auktion
2456 Överflyttad till kommande auktion
2457K Argentina Covers. Small lot of older covers and used/unused postal stationery. Also one from Paraguay. (30) (Utrop ca €47 / $52) på brev 500 500
2458A Ascension postfrisk/ostämplad collection #1-1997 in Leuchturm album with written up leaves with stamp mounts. Almost COMPLETE in main numbers, apparently all xx from Elisabethan, before that more mixed. E.g perforation varieties on George VI set etc. Cat.vaue more than £2000 and very attractive! Fine quality (Utrop ca €280 / $310) postfrisk/ostämplad 3000 3600
2459 Överflyttad till kommande auktion
2460P Ascension Used. Small lot 1937–53 up to 10 s. (59) (Utrop ca €75 / $83) stämplad 800 1400
2461A Australia Used. Accumulation with duplicates in very thick stockbook 1913–80s. Approx 80 kangaroos. (Utrop ca €65 / $73) stämplad 700 1000
(11 foton)
2462P Australia postfrisk/ostämplad/stämplad. Accumulation duplicates 1913–51, majority used. E.g. 47 kangaroos. (Utrop ca €47 / $52) postfrisk/ostämplad/stämplad 500 850
2463A Australia Used. Accumulation duplicates 1913–85 in very thick stockbook. E.g. 36 kangaroos. Over-filled. (2-3000) (Utrop ca €47 / $52) stämplad 500 1150
2464A Australia Used. Accumulation duplicates 1915–1990s in very thick stockbook, over-filled!! (3-4000) (Utrop ca €47 / $52) stämplad 500 750
2465A Australia Used. Stockbook duplicates 1913–70s. E.g. 60 kangaroos. (Utrop ca €47 / $52) stämplad 500 850
2466 Överflyttad till kommande auktion
2467P Australia Tasmania Mostly stämplad. Collection 1853–1912 incl 22 imperforated issues, Mi 61-68 mostly ostämplad and some Specimen etc. Mixed-very fine quality. (95) (Utrop ca €130 / $150) Mest stämplad 1400 1500
Klicka för foto 2468 Australia Victoria Michel Cinderella used, 1887/89 stamp duty high values, £5 and £9 both cds postally used (SG 324, 328). Catalogue value £480. (Utrop ca €110 / $120) stämplad 1200 1400
2469 Överflyttad till kommande auktion
Köp Klicka för foto 2470K Austria FDC, Mi 952-54 1950 Kärnten Referendum. Unusual. (Utrop ca €37 / $41) på brev 400