11328 objekt hittade, visar sidan 119 av 567

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

5399 Utgår
(9 foton)
5400K India Indian states ostämplad/stämplad. Classic material in 3 approval booklets. (330) (Utrop ca €46 / $52) ostämplad/stämplad 500 500
5401 Överflyttad till kommande auktion
5402 Överflyttad till kommande auktion
5403A India States Used accumulation 1880-1940 in large stockbook. Mostly feudal states. Also including some india (after 1948) and parts of the British empire (e.g.North Borneo, old Australian states, Bermuda, Burma, . Somewhat mixed quality (>1000) (Utrop ca €65 / $72) stämplad 700 1500
Köp Klicka för foto 5404 India SG 38 cover, Small decorative ladies envelope franked with ½ a sent to Dehra 1860. Ar cds on reverse. (Utrop ca €9 / $10) på brev 100
Köp Klicka för foto 5405K India SG 250, 275 cover, Censor cover On Active Service. Franked with 1 and 8 A. (Utrop ca €9 / $10) på brev 100
Köp Klicka för foto 5406 India , 1/4 anna pre-printed postcard from Tranquebar (formed Danish colony) sent to Tanjore 1912. (Utrop ca €9 / $10) på brev 100
Köp Klicka för foto 5407 India Postal stationery, 1/2 anna green stationety envelope sent from Tranquebar (Ex Danish colony) to Madras 16.1.1908. Arr cds on reverse. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
5408 Återlämnad till inlämnaren
5409 Överflyttad till kommande auktion
5410P India Used Classics-1950's on leaves. Good variation incl better/higher values. Mostly fine quality (500-600) (Utrop ca €46 / $52) stämplad 500 500
(9 foton)
5411A India Cochin postfrisk/ostämplad/stämplad collection 1892–1940s in visir album. Partly with many duplicates. Also bool : R. Lowe - Cochin Postmarks and Cancellations. (Utrop ca €170 / $190) postfrisk/ostämplad/stämplad 1800 1800
5412 Överflyttad till kommande auktion
5413 Överflyttad till kommande auktion
5414 Överflyttad till kommande auktion
5415 Överflyttad till kommande auktion
5416 Överflyttad till kommande auktion
Köp 5417SD Iran ostämplad/stämplad accumulation 1940-80´s in box. Stockbooks, leaves and about 50 covers, many registrated and air mail, some censured. Nothing expensive noted, at the best 50 €, but many stamps. Mostly fine quality (1000+) (Utrop ca €93 / $100) ostämplad/stämplad 1000
5418A Iran postfrisk/ostämplad/stämplad collection 1881-1970 in two albums. Includes provisionals, locals and officials. Good quality (>500) (Utrop ca €46 / $52) postfrisk/ostämplad/stämplad 500 500