12684 objekt hittade, visar sidan 109 av 635

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Klicka för foto 2164 Austria Michel 418-24B used, 1922 Composers SET perf 11½ (7). EUR 350 (Utrop ca €46 / $51) stämplad 500 500
Klicka för foto 2165 Austria Michel 468-87 used, 1925 Air Mail SET (20). EUR 250 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400 400
Klicka för foto 2166 Austria Michel 518-23 used, 1931 Rotary congress SET (6). Tied by ROTARY CONVENTION 24.VI.31 cancels, on piece. EUR 200 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300 300
Klicka för foto 2167 Austria Michel 524-29 used, 1931 Poets SET (6). EUR 270 (Utrop ca €46 / $51) stämplad 500 500
2168 Överflyttad till kommande auktion
Klicka för foto 2169 Austria Michel 551-54 used, 1933 FIS championship SET (4). EUR 350 (Utrop ca €46 / $51) stämplad 500 500
2170 Överflyttad till kommande auktion
2171 Överflyttad till kommande auktion
Klicka för foto 2172 Austria Michel 588 used, 1936 Engelbert Dollfuss 10 S dark blue. EUR 1100 (Utrop ca €190 / $200) stämplad 2000 2000
Köp Klicka för foto 2173 Austria Michel 591-96 used, 1934 Famous Contractors SET (6). On papercuts. EUR 150 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Klicka för foto 2174 Austria Michel 598-612 used, 1935 Aeroplanes over Landscapes SET (15). EUR 220 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300 300
Köp Klicka för foto 2175 Austria Michel 668 Ib ostämplad, 1945 Surcharge on 5 (pfg) green, 13 lines. Signed. EUR 150 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
2176 Överflyttad till kommande auktion
2177 Austria Michel 693-96 II postfrisk, 1945 Overprint on Hitler SET Type 1 with 16¼ mm overprint (4). Certificate Fritz H. Sturzeis. EUR 550 (Utrop ca €93 / $100) postfrisk 1000 1000
Köp Klicka för foto 2178 Austria Michel 984-87 used, 1953 Birds SET (4). EUR 300 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 2179 Austria Michel Postage due 118-31 used, 1922 Numeral SET (14). EUR 130 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
2180 Överflyttad till kommande auktion
2181 Överflyttad till kommande auktion
2182 Överflyttad till kommande auktion
2183A Austria postfrisk/ostämplad/stämplad collection 1851-1979 in Schaubek album with stamp mounts. With better classics, better stamps and sets from the 1930's incl Poets 1931 and three Rotary stamps used, well-filled 2nd Republic etc. Fine quality (Utrop ca €170 / $180) postfrisk/ostämplad/stämplad 1800 1800