11328 objekt hittade, visar sidan 105 av 567

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

5115A Czechoslovakia Mostly postfrisk. Selection 1918-80 in Visir binder incl. about 70 souvenir sheets, some gutter-pairs and nice Air etc. (110) (Utrop ca €56 / $63) Mest postfrisk 600 800
5116A Czechoslovakia ostämplad/stämplad. Collection 1918-65 in Norma album incl. also East-Silesia. Also minor coll. Russia, Serbia, Bosn/Herzegovina, Bulgaria, Poland and Yugoslavia etc. in Norma album. (Utrop ca €56 / $63) ostämplad/stämplad 600 600
5117 Överflyttad till kommande auktion
5118 Överflyttad till kommande auktion
5119 Överflyttad till kommande auktion
5120 Överflyttad till kommande auktion
5121 Överflyttad till kommande auktion
5122 Överflyttad till kommande auktion
5123BA Dutch Colonies postfrisk/ostämplad/stämplad. Accumulation classic-modern in eight albums. Especially nice Dutch India 1864-1948 in Kabe album, Antilles in two Schaubek album etc. Also two albums with e.g. Portug. colonies, some Aruba etc. Approx. 14 kg. (Utrop ca €170 / $190) postfrisk/ostämplad/stämplad 1800 8200
5124 Återlämnad till inlämnaren
5125 Överflyttad till kommande auktion
5126 Överflyttad till kommande auktion
5127A Ecuador postfrisk/ostämplad/stämplad collection classics–1960s in stockbook. Sorted duplicates, incl. a few CTO. Mostly good quality (1000) (Utrop ca €37 / $42) postfrisk/ostämplad/stämplad 400 400
Klicka för foto 5128 Egeian Islands (IT) Michel 121-22 postfrisk, 1933 Rhome-Chicago line SET strip with tab (2). EUR 160 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300 400
5129 Överflyttad till kommande auktion
5130 Överflyttad till kommande auktion
5131 Överflyttad till kommande auktion
5132 Överflyttad till kommande auktion
5133P Estonia postfrisk/ostämplad/stämplad. Well-filled collection 1918-40 on leaves incl. e.g. Mi46-47A+Bostämplad, 109-12postfrisk, souvenir sheets, some paper varieties and few Venden etc. (200) (Utrop ca €140 / $160) postfrisk/ostämplad/stämplad 1500 1500
5134P Ethiopia ostämplad/stämplad collection 1894-1966 on old album leaves.. (425) (Utrop ca €65 / $73) ostämplad/stämplad 700 700