14221 objekt hittade, visar sidan 515 av 712

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 16544K Sweden Facit 462, 535, 540A cover, 25+70 öre + 2x1 kr on address card for parcel sent from ÅKERSBERGA 18.6.63 to Great Britain. Arrival pmk LONDON PARCEL SECTION. (Utrop ca €14 / $16) på brev 150
Köp Klicka för foto 16545 Sweden Facit 464 used, 1957 Rock Carvings 80 öre green. EXCELLENT cancellation SKARA 19.9.66. (Utrop ca €14 / $16) stämplad 150
Köp Klicka för foto 16546 Sweden Facit 464 used, 1957 Rock Carvings 80 öre green. EXCELLENT cancellation STOCKHOLM 42 23.3.64. (Utrop ca €9 / $11) stämplad 100
Köp Klicka för foto 16547K Sweden Facit 464 cover, 1957 Rock Carvings 80 öre green, single usage, on air mail cover sent from KUNGSÄLV 26.10,64 to Kuwait. Arrival pmk SAFAT KUWAIT 28.OCT.1964. Scarce destination. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 16548K Sweden Facit 465 cover, 1954 Rock Carvings 90 öre blue, single usage, on air mail cover sent from STOCKHOLM 5 29.10.55 to Iran. Arrival pmk´s e.g. ARADAN 3.XI.55. Scarce destination. (Utrop ca €24 / $26) på brev 250
Köp Klicka för foto 16549K Sweden Facit 465 cover, 1954 Rock Carvings 90 öre blue, single usage, on air mail cover sent from KUNGÄLV 4.12.56 to Hong Kong. Scarce destination. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 16550 Sweden Facit 467D1 used, 1955 Stamp Centenary 25 öre blue, corner-cut left and up. EXCELLENT cancellation TORSHÄLLA 25.2.71. (Utrop ca €14 / $16) stämplad 150
Köp Klicka för foto 16551K Sweden Facit 467D1-D4, DD1-2, HA4 used, 1955 Centenary of the first Swedish postage stamps 25 öre in set of stamps, pairs and slot machine booklets. (8). F 580 (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
Köp Klicka för foto 16552K Sweden Facit 467DD2 cover, 1955 Stamp Centenary 25 öre blue, pair corner cut down, on cover sent from STOCKHOLM BAN 23.10.60 to Jordan. Arrival pmk´s AMMAN 26.OCT.60 and JERSUALEM 29.OCT.60. Scarce destgination.. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 16553 Sweden Facit 468 used, 1955 Stamp Centenary 40 öre green. EXCELLENT cancellation MÖRRUM 13.9.55. (Utrop ca €9 / $11) stämplad 100
16554K Sweden Facit 468 cover, 1955 Stamp Centenary 40 öre green, single usage, on aerogram sent from SUNNE 3.7.55 to Brazil. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 16555K Sweden Facit 468 cover, 1955 Stamp Centenary 40 öre green, single usage, on aerogram sent from ASARUM 12.12.55 to India. Arrival pmk JUNNORDED DELY. 19.DEC.55. Small tear in the cover. (Utrop ca €14 / $16) på brev 150
Köp Klicka för foto 16556 Sweden Facit 471 used, 1955 Stockholmia-55 3 öre green. EXCELLENT cancellation STOCKHOLM 13.11.57. (Utrop ca €14 / $16) stämplad 150
Köp Klicka för foto 16557K Sweden Facit 471, 473, 475 cover, 2x3+2x6+2x24 öre on local registered cover cancelled GÖTEBORG 36 15.7.55. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 16558 Sweden Facit 471-75 postfrisk, 1955 Stockholmia -55 SET . Sheets 5 ostämplad 9. F 1000 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 16559 Sweden Facit 471-75 postfrisk, 1955 Stockholmia -55 SET (45). Sheet of 9 stamps with margins from the 5 values. F 1000 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 16560 Sweden Facit 471-75 used, 1955 Stockholmia -55 SET (5). Readable to superb cancellations LULEÅ 2.12.55. F 250 (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
Köp Klicka för foto 16561 Sweden Facit 472 used, 1955 Stockholmia-55 4 öre blue. EXCELLENT cancellation STOCKHOLM 30.8.55. (Utrop ca €14 / $16) stämplad 150
Köp Klicka för foto 16562 Sweden Facit 473 used, 1955 Stockholmia-55 6 öre grey. EXCELLENT cancellation STOCKHOLM 30.8.55. (Utrop ca €14 / $16) stämplad 150
Köp Klicka för foto 16563K Sweden Facit 473, 475 cover, 6+24 öre on cover sent from ÖSTERSUND 12.5.58 to Mölndal. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200