14221 objekt hittade, visar sidan 507 av 712

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 16384 Sweden Facit 413B used, 1957 Gustaf VI Adolf, type 2 15 öre red, perf on 3 sides. EXCELLENT cancellation LERBO 31.8.57. (Utrop ca €14 / $16) stämplad 150
Köp Klicka för foto 16385 Sweden Facit 413BB used, 1957 Gustaf VI Adolf, type 2 15 öre red, pair. EXCELLENT cancellation KARLSDALSBRUK 29.4.67. (Utrop ca €14 / $16) stämplad 150
Köp Klicka för foto 16386 Sweden Facit 413SX1 used, 1957 Gustaf VI Adolf, type 2 15 öre red, pair 15+5 öre. EXCELLENT cancellation SOLLENTUNA 6 2.1.69. (Utrop ca €14 / $16) stämplad 150
Köp Klicka för foto 16387 Sweden Facit 413SX2 used, 1958 Gustaf VI Adolf, type 2 15 öre red, two pairs 5+15 öre in block of four. EXCELLENT cancellation MJÖLBY 12.12.58. (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
Köp Klicka för foto 16388 Sweden Facit 414A used, 1957 Gustaf VI Adolf, type 2 20 öre grey. EXCELLENT cancellation KARLSHAMN 22.3.60. (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
Köp Klicka för foto 16389K Sweden Facit 414A cover, 1957 Gustaf VI Adolf, type 2 20 öre grey as postage due on insufficiently prepaid cover sent from MONTREAL P.O. CANADA 14.II.1961 to ÖREBRO 2 4.3.61. Postage due cancellation T 10 CENTIMES. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 16390K Sweden Facit 414A, 498A cover, 3x20+30 öre on air mail cover sent from LIDINGÖ 1 1.12.58 to Iraq. Arrival pmk´s at back. Some imperfections but scarce destination. (Utrop ca €14 / $16) på brev 150
16391K Sweden Facit 414BB cover, 2x20 öre on cover sent from STOCKHOLM BAN 30.10.58 to Italy, and then forwarded with additional postage 25+50 l to Stockholm. Many cancellations e.g. scarce GPS REKLK BROMMA 13.11.58, plus OKÄND EFTER ADRESS and KUNGL. GENERALPOSTSTYRELSENS REKLAMATIONSKONTOR STOCKHOLM 13.NOV.1958. Interesting item. (Utrop ca €47 / $53) på brev 500
16392K Sweden Facit 415 cover, 25 öre on postcard sent from BÅSTAD 11.7.60 tp Greece. Arrival pmk MYKONOS.. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 16393K Sweden Facit 415, 308, 526, 528B cover, 25 öre + 1+2+10 kr on form No. 77 cancelled STOCKHOLM 3 6.11.61. (Utrop ca €9 / $11) på brev 100
Köp Klicka för foto 16394 Sweden Facit 416 postfrisk, 1957 G VI type 2 30+10öre blue. 3 ea of sets of 4 different. F 2.640 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 16395 Sweden Facit 416A used, 1957 Gustaf VI Adolf, type 2 30 öre blue. EXCELLENT cancellation ÖRKELLJUNGA 22.9.57. (Utrop ca €19 / $21) stämplad 200
Köp Klicka för foto 16396 Sweden Facit 416A used, 1957 Gustaf VI Adolf, type 2 30 öre blue. EXCELLENT cancellation VESSJÖBRO 2.8.57. (Utrop ca €19 / $21) stämplad 200
Köp Klicka för foto 16397 Sweden Facit 416A used, 1957 Gustaf VI Adolf, type 2 30 öre blue. EXCELLENT cancellation TANUMSHEDE 8.9.59. (Utrop ca €9 / $11) stämplad 100
16398K Sweden Facit 416A cover, 1957 Gustaf VI Adolf, type 2 30 öre blue on postcard sent from HÖGANÄS 12.9.58. Forwarded with additional postage paid with meter stamp 55 öre, sent with air mail from GÖTEBORG 13.9.1958 to New Zealand. Very interesting item. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 16399K Sweden Facit 416A cover, 1957 Gustaf VI Adolf, type 2 30 öre blue, together with 80+90 öre meter stamps, on address card for parcel sent from ÖSTERSUND PAK A 29.8.58 to HUDIKSVALL 1 30.8.58. Interesting mixed franking. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 16400 Sweden Facit 416B used, 1957 Gustaf VI Adolf, type 2 30 öre blue, perf on 3 sides. EXCELLENT cancellation SVANSTEIN 3.2.60. (Utrop ca €19 / $21) stämplad 200
Köp Klicka för foto 16401 Sweden Facit 416B used, 1957 Gustaf VI Adolf, type 2 30 öre blue, imperf at left. EXCELLENT cancellation STOCKHOLM 19 10.2.58. (Utrop ca €14 / $16) stämplad 150
Köp Klicka för foto 16402 Sweden Facit 416B used, 1957 Gustaf VI Adolf, type 2 30 öre blue, imperf at left. Superb cancellation STOCKHOLM 3 17.3.58. (Utrop ca €9 / $11) stämplad 100
Köp Klicka för foto 16403K Sweden Facit 416D4 cover, 1957 Gustaf VI Adolf, type 2 30 öre blue, corner cut right and down, single usage, on reply pc part sent from HAMBURG-ALTONA 1 11.7.61 to Halmstad.. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200