14221 objekt hittade, visar sidan 48 av 712

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Klicka för foto 970 Sweden Facit 214 or Scott 216 used, 20 öre red with superb cancellation STOCKHOLM 1, 21.10.24. (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300 1100
971K Sweden Facit 214 or Scott 216 cover, 20 öre on postcard sent from STOCKHOLM CONGRES POSTAL UNIVERSEL 19.8.24 to Poland. Scarce. (Utrop ca €38 / $42) på brev 400 400
Klicka för foto 972 Sweden Facit 216a or Scott 218 used, 30 öre dark blue. Superb cancellation STOCKHOLM 1, 24.9.24. (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300 650
Köp Klicka för foto 973K Sweden Facit 218 or Scott 220 cover, 40 öre olive-green on registered cover cancelled STOCKHOLM 19, 26.3.31. F 800 (Utrop ca €28 / $32) på brev 300
Köp Klicka för foto 974 Sweden Facit 219 or Scott 221 used, 45 öre brown with superb cancellation STOCKHOLM 1, 21.10.24. (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
Köp Klicka för foto 975 Sweden Facit 219, 211 cover, 45 öre brown and 5 öre on registered cover from MJÖLBY 10.1.1925. F 800 (Utrop ca €38 / $42) på brev 400
Köp Klicka för foto 976 Sweden Facit 220 or Scott 222 postfrisk, 50 öre grey in block of four. Superb quality. F 3400 (Utrop ca €47 / $53) postfrisk 500
Klicka för foto 977 Sweden Facit 221 or Scott 223 used, 60 öre red-lilac with excellent cancellation STOCKHOLM 21.10.24. F 700 (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300 300
Klicka för foto 978 Sweden Facit 223-25 or Scott 225-27 postfrisk, 1 - 5 Kr (3). F 9200 (Utrop ca €110 / $130) postfrisk 1200 1300
Klicka för foto 979 Sweden Facit 223-25 or Scott 225-27 ostämplad, 1 - 5 Kr (3). F 3500 (Utrop ca €47 / $53) ostämplad 500 500
Köp 980 Sweden Facit 226-30 postfrisk, 1928 70th Birthday of King Gustaf V SET (5). Blocks of four. (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Klicka för foto 981 Sweden Facit 233a postfrisk, 1931 The Royal Palace 5 kr green, toned paper. Excellent centering and perforation. F 2500++ (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400 500
Klicka för foto 982 Sweden Facit 233a postfrisk, 1931 The Royal Palace 5 kr green, toned paper. Almost perfectly centered copy. F 2500 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300 300
Klicka för foto 983 Sweden Facit 233a+b postfrisk-ostämplad, 1931 The Royal Palace 5 kr green, toned paper and white paper ostämplad. Good centerings. F 6.100 (Utrop ca €47 / $53) postfrisk-ostämplad 500 950
Klicka för foto 984 Sweden Facit 233b postfrisk, 1939 The Royal Palace 5 Kr green, white paper. Good centering. F 3600 (Utrop ca €75 / $84) postfrisk 800 800
Klicka för foto 985 Sweden Facit 233b postfrisk, 1939 The Royal Palace 5 kr green, white paper. Superb copy. F 3600++ (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400 400
Köp Klicka för foto 986P Sweden Facit 233b cover, 1939 The Royal Palace 5 kr green, white paper. 16 copies on receipt for "masslösen" cancelled STOCKHOLM 23.5.41. F 5600 (Utrop ca €47 / $53) på brev 500
987K Sweden Facit 234-37 or Scott 232-35 postfrisk, 1932 Lützen 10-90 öre. Duplicates: 234A (134), 234C (56), 235A (81), 235C (45), 236 (91), and 237 (10). Superb quality. F 31000. (Utrop ca €110 / $130) postfrisk 1200
Köp Klicka för foto 988 Sweden Facit 234-37 or Scott 232-35 postfrisk, 1932 Lützen SET (6). Seven sets. F 4900 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 989K Sweden Facit 239A, C, E postfrisk, 1933 50th Anniversary of the Postal Savings Bank 5 öre green, type II A 68 copies, C 70 copies, and E 20 copies. F 9380. (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400