14221 objekt hittade, visar sidan 457 av 712

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 15384K Sweden Facit 239C or Scott 238 cover, 1933 50th Anniversary of the Postal Savings Bank 5 öre green, perf on four sides, on printed matter sent from MALMÖ 24.3.34 to Russia. Arrival pmk at back. (Utrop ca €28 / $32) på brev 300
Köp Klicka för foto 15385K Sweden Facit 239C, 235C cover, 2x5+15 öre on cover sent from LANDSKRONA 17.1.34 to India.. (Utrop ca €24 / $26) på brev 250
Köp Klicka för foto 15386K Sweden Facit 240-242 cover, Riksdagen 5–15 öre, different combinations, on three cover sent to Latvia in 1935. (3). (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Klicka för foto 15387 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300 300
Köp Klicka för foto 15388 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 15389 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 15390 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 15391 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 15392 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 15393 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 15394 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 ostämplad, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). 5 sets. F 1750 (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 15395 Sweden Facit 240-45, 245 PI postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). Incl 240 P I. F 1700 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 15396K Sweden Facit 241C cover, 10 öre on redirected cover sent to Great Britain, originally sent from Finland to Sweden. Interesting. (Utrop ca €28 / $32) på brev 300
15397K Sweden Facit 242A cover, 15 öre on picture postcard (Rättvik) sent from SÄTER LBR 29.6.1935 to Transvaal. (Utrop ca €9 / $11) på brev 100
Köp Klicka för foto 15398K Sweden Facit 243 or Scott 245 cover, 1935 500th Anniversary of the Parliament 25 öre blue on cover sent from STOCKHOLM 21.2.35 to Hawaii. Arrival pmk HONOLULU HAWAII 19.MAR.1935. Scarce destination. (Utrop ca €38 / $42) på brev 400
15399K Sweden Facit 243 or Scott 245 cover, 25 ör eon air mail postcard (Kungl. Slottet) sent from STOCKHOLM 1 22.5.35 to Estonia. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 15400K Sweden Facit 243, 245 cover, 25+60 öre on registered cash on delivery cover sent from STOCKHOLM 8.3.35 to Denmark. One stamp defective. C.O.D. mail sent abroad is scarce. (Utrop ca €24 / $26) på brev 250
Köp Klicka för foto 15401K Sweden Facit 244 or Scott 246 cover, 35 öre, single usage, on air mail cover sent from LAGMANSHOLM 25.4.35 to Switzerland. (Utrop ca €14 / $16) på brev 150
Köp Klicka för foto 15402K Sweden Facit 245, 240A, 241C cover, 5+10+60 öre on insured cover sent from EDSBRUK 26.7.1937 to Västervik. Weak fold through one stamp. F 650 (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 15403K Sweden Facit 246A or Scott 251 cover, 8x5 öre on cover sent from STOCKHOLM 5.10.38 to Argentina. Scarce combination. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200