14221 objekt hittade, visar sidan 397 av 712

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 14184K Sweden Facit 103 or Scott 103 cover, 27/65 öre on insufficiently prepaid cover sent from STOCKHOLM 1 9.6.31 ro FRance. Postage due paid with 30 c and cancelled PARIS 11.6.31. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
14185K Sweden Facit 103. 139, 176A cover, 2x3+2x27/65+15 öre on registered cover sent from GÖTEBORG 5.1.27 to Yugoslavia. Sealed with nice seals "3 Robert H. Kevin Göteborg Sweden" with the design inspired from the Circle type stamps. (Utrop ca €24 / $26) på brev 250
Köp Klicka för foto 14186K Sweden Facit 103, 139A, 144A cover, 3+10+27/65 öre as scarce combination on cover sent from STOCKHOLM 5.8.22 to Germany. (Utrop ca €24 / $26) på brev 250
Köp Klicka för foto 14187K Sweden Facit 103, 73 cover, 2x3+2x27/65 öre on registered cover front sent from LINKÖPING 22.8.1925 to Portugal. (Utrop ca €14 / $16) på brev 150
Köp Klicka för foto 14188K Sweden Facit 103, 73, 139 cover, 2x3+2x27/65 öre on registered cover front sent from STOCKHOLM 3 16.5.25 to Portugal. (Utrop ca €14 / $16) på brev 150
14189K Sweden Facit 104 or Scott 104 cover, 27/80 öre on three registered covers sent 1918–1919. (3). F 600 (Utrop ca €24 / $26) på brev 250
Köp Klicka för foto 14190K Sweden Facit 104 or Scott 104 cover, 27/80 öre on registered cover sent from STOCKHOLM 16 27.12.18 to Karlshamn. (Utrop ca €9 / $11) på brev 100
Köp Klicka för foto 14191K Sweden Facit 104, 73, 79 cover, 3+2x5+27/80 öre as decorative combination on cover sent from PLK 209B 8.2.1922 to France. Correct postage. (Utrop ca €28 / $32) på brev 300
Köp Klicka för foto 14192K Sweden Facit 104, 99, 175A cover, 7/10+15+2x27/80 öre on registered cover front sent from LINKÖPING 26.2.25 to Portugal. (Utrop ca €14 / $16) på brev 150
Köp Klicka för foto 14193 Sweden Facit 105 used, 1916 Landstorm I 5+FEM / 2 öre orange. EXCELLENT cancellation MALMÖ 17.3.17. (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
Köp Klicka för foto 14194K Sweden Facit 105 cover, 1916 Landstorm I 5+FEM / 2 öre + 2 öre on postcard sent from HÄRNÖSAND 5.1.19 to Bredbyn. Also poster stamp tied by cancellation. (Utrop ca €14 / $16) på brev 150
14195K Sweden Facit 105-109 cover, 5+FEM öre on 2, 3, 4, 5 and 6 öre, respectively, as postage for registered cover to Denmark. The stamps which were mot valid for sent abroad have been annulled and then returned to sender. Cancelled STOCKHOLM 24.8.17, PKXP 62D 25.8.1917 and STOCKHOLM 25.8.17. (Utrop ca €75 / $84) på brev 800
Köp Klicka för foto 14196 Sweden Facit 105-14 postfrisk-ostämplad, 1916 Landstorm I SET (10). Set with sheets of four. F 3400 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk-ostämplad 400
Köp Klicka för foto 14197 Sweden Facit 105-14 ostämplad, 1916 Landstorm I SET (10). 5 sets. F 1.750 (Utrop ca €38 / $42) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 14198 Sweden Facit 105-14 ostämplad, 1916 Landstorm I SET (10). 8 serier. F 2.800 (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 14199 Sweden Facit 105-14 used, 1916 Landstorm I SET (10). All in sheets of 4. F 2800 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 14200 Sweden Facit 107 used, 1916 Landstorm I 5+FEM / 4 öre grey. EXCELLENT cancellation LINKÖPING 2.1.1917. (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
14201K Sweden Facit 107 cover, 1916 Landstorm I 5+FEM / 4 öre on two postal items, of which one carelessly opened cover 1917, and one postcard 1918. (2). F 350 (Utrop ca €14 / $16) på brev 150
14202K Sweden Facit 107, 72 cover, 1916 Landstorm I 5+FEM / 4 öre grey + 2 öre on postcard sent from KISA LBR 29.7.1918 to Borgholm. (Utrop ca €28 / $32) på brev 300
Köp Klicka för foto 14203 Sweden Facit 108 used, 1916 Landstorm I 5+FEM / 5 öre green. EXCELLENT cancellation STOCKHOLM 10.3.17. (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300