14221 objekt hittade, visar sidan 161 av 712

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

3231A Lithuania postfrisk/ostämplad/stämplad collection/accumulation 1918–1995 in stockbook. Mostly from the period 1918–1941. In total three stockbooks. Mostly good quality (>500) (Utrop ca €94 / $110) postfrisk/ostämplad/stämplad 1000 1800
3232A Lithuania postfrisk collection 1991–2012 in Leuchtturm album with stamp mounts. Almost complete as far as can be seen. Also some older issues included (cancelled). Excellent quality (>300) (Utrop ca €47 / $53) postfrisk 500 1100
Köp Klicka för foto 3233 Luxembourg Michel 32b ostämplad utan gummi, 1877 Coat-of-Arms 12½ c carmine-rose perf 13. EUR 250 (Utrop ca €38 / $42) ostämplad utan gummi 400
3234 Luxembourg Michel 555-57 postfrisk, 1956 Europa CEPT SET (3). 2 fr with Carraro Cert. EUR 100 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300 300
3235P Luxembourg postfrisk/ostämplad/stämplad collection classics–1980s on leaves. Incl a few souvenir sheets. Mostly good quality (500) (Utrop ca €75 / $84) postfrisk/ostämplad/stämplad 800 800
3236P Luxembourg ostämplad/stämplad collection 1874–1931 on leaves. Includes German occupation (WW II), Officials, and some mini sheets. Mostly fine quality (>300) (Utrop ca €47 / $53) ostämplad/stämplad 500 500
Klicka för foto 3237 Madagascar Michel 30-35 ostämplad, British Post 1895 SET (6). Unusual set. EUR 90 (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300 300
3238 Överflyttad till kommande auktion
3239RB Malta Mostly postfrisk. Box with approx 150 well-filled stock cards mainly 1940–70s incl several sets. E.g. five sets Mi 176-90 incl three postfrisk, two postfrisk sets Mi 199-213, three postfrisk Mi 215, and some Postage due stamps etc. (>2000) (Utrop ca €240 / $260) Mest postfrisk 2500 2500
3240A Malta postfrisk/ostämplad/stämplad. Duplicate collection 1863–2004 incl many sets, and some Postage due stamps etc. Mi >1500 Euro. (1500) (Utrop ca €75 / $84) postfrisk/ostämplad/stämplad 800 800
3241 Överflyttad till kommande auktion
3242 Överflyttad till kommande auktion
3243 Överflyttad till kommande auktion
3244 Överflyttad till kommande auktion
Klicka för foto 3245 Monaco postfrisk. Small classic lot of eight stamps up to 5 Fr (Mi 45). (Utrop ca €47 / $53) postfrisk 500 950
3246P Monaco postfrisk/ostämplad/stämplad collection 1885–1960s on leaves. Somewhat duplicated. Mostly good quality (380) (Utrop ca €47 / $53) postfrisk/ostämplad/stämplad 500 500
3247A Monaco postfrisk collection 1983–1997 in Leuchtturm album incl souvenir sheets. Fine quality (500) (Utrop ca €47 / $53) postfrisk 500 500
3248 Överflyttad till kommande auktion
3249 Överflyttad till kommande auktion
3250 Överflyttad till kommande auktion