14221 objekt hittade, visar sidan 160 av 712

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 3211 Liechtenstein Michel 185 used, 1939 Heraldics and Royalties 5 FR. EUR 140 (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
Köp Klicka för foto 3212 Liechtenstein Michel 278-80 postfrisk, 1949 Vaduz Stamp Exhibition souvenir sheet 5. EUR 170 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 3213 Liechtenstein Michel 278-80 postfrisk, 1949 Vaduz Stamp Exhibition souvenir sheet 5. EUR 170 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 3214 Liechtenstein Michel 304-05A ostämplad, 1951 Furst and Furstin von Liechtenstein SET perf 12½ × 12 (2). EUR 120 (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300
Klicka för foto 3215 Liechtenstein Michel 309 ostämplad, 1952 Vaduz Castle 5 Fr green. (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300 300
Klicka för foto 3216 Liechtenstein Michel 332-33 ostämplad, 1955 High values SET (2). (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300 300
Klicka för foto 3217 Liechtenstein Michel Official 11-19 ostämplad, 1934 Overprint SET (10) incl 25 Rp with red surcharge. (Utrop ca €38 / $42) ostämplad 400 400
3218A Liechtenstein ostämplad/stämplad collection in SAFE album with stamp mounts. Main value on sets up to mid 1930's amnd also a few good officials, as can bee seen from the pictures on the website. Mostly fine quality (Utrop ca €380 / $420) ostämplad/stämplad 4000
Köp 3219A Liechtenstein Mostly postfrisk collection 1940s–1990s in visir album. Good quality (600) (Utrop ca €75 / $84) Mest postfrisk 800
3220 Utgår
Köp Klicka för foto 3221 Liechtenstein Used 1912–58. All different, e.g. Mi 3X, 98A, 138-39, 209, 330, 336, Officials 1-2A, and 4B. Mostly good quality Mi € 596 (30) (Utrop ca €57 / $63) stämplad 600
Köp Klicka för foto 3222 Liechtenstein ostämplad 1921–38. All different, e.g. Mi 50B, 75-80, 131, 135, 140, and 166. Mostly good quality Mi € 509 (19) (Utrop ca €47 / $53) ostämplad 500
Köp Klicka för foto 3223 Liechtenstein ostämplad 1935–51. All different, e.g. Mi 148, 197, 189-91, 266, 284-88, and 300-03. Mostly good quality Mi € 519 (35) (Utrop ca €47 / $53) ostämplad 500
Köp Klicka för foto 3224 Liechtenstein ostämplad 1952–58. All different, e.g. Mi 306-08, 312-14, 316-17, 319-25, 334-37, and Postage Due 13-20. Mostly good quality Mi € 458 (45) (Utrop ca €47 / $53) ostämplad 500
3225K Liechtenstein Used 1912–36. All different, e.g. Mi 1-3X, 2Y, 46-47B, 52A, 53-57, 60, 72-74, 336, souvenir sheet 2, and souvenir sheet 3 (dirty). Mostly good quality Mi € 547 (22) (Utrop ca €47 / $53) stämplad 500
3226K Liechtenstein ostämplad 1912–65. All different, e.g. Mi 1-2X, 50A+B, 58-59, 62B, 93, 173-79, souvenir sheet 4, and 449 mini sheet. Mostly good quality Mi € 513 (Utrop ca €47 / $53) ostämplad 500
3227P Liechtenstein postfrisk/ostämplad/stämplad. Accumulation classic–1970s, on twenty visir cards. (Utrop ca €47 / $53) postfrisk/ostämplad/stämplad 500
3228K Liechtenstein postfrisk 1912–69. All different, e.g. Mi 1X, 40-42U, 288, 398, 401, souvenir sheet 2, and 4. Mi € 426 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400 400
Köp 3229A Liechtenstein postfrisk/ostämplad/stämplad. Collection 1912–90s incl duplicates. Some better stamps incl e.g. first set 1912 complete used, and Postage due stamps etc. (330) (Utrop ca €28 / $32) postfrisk/ostämplad/stämplad 300
3230K Lithuania Michel 102-08 cover, 1921 Air mail SET (7) on reg cover sent to Danzig. (Utrop ca €28 / $32) på brev 300 300