14221 objekt hittade, visar sidan 123 av 712

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

2471 Överflyttad till kommande auktion
2472 Överflyttad till kommande auktion
2473 Överflyttad till kommande auktion
2474 Överflyttad till kommande auktion
2475 Överflyttad till kommande auktion
(12 foton)
2476A Austria postfrisk/ostämplad/stämplad collection 1850–1918 in Lindner album with stamp mounts. More than 95 % complete. Many good extras, type descriptions on many pages, a number of covers included, a number of good cancellations, and much more. Somewhat mixed quality (>700) (Utrop ca €190 / $210) postfrisk/ostämplad/stämplad 2000 2000
2477 Överflyttad till kommande auktion
2478 Överflyttad till kommande auktion
2479A Austria postfrisk/ostämplad/stämplad collection 1858–1997 in two Leuchtturm albums with stamp mounts. Mostly modern postfrisk stamps. Mostly fine quality (Utrop ca €94 / $110) postfrisk/ostämplad/stämplad 1000 1000
2480 Överflyttad till kommande auktion
2481 Överflyttad till kommande auktion
2482 Överflyttad till kommande auktion
2483 Överflyttad till kommande auktion
2484 Överflyttad till kommande auktion
2485 Överflyttad till kommande auktion
2486 Överflyttad till kommande auktion
Klicka för foto 2487P Austria postfrisk lot 1945 on visir leaves. Hitler stamps (Germany) with vertical overprint Österreich, complete sets Mi 674-692 and 693-696. Mi 693 and 696 are of Type II, Mi 694 and 695 are of Type I. Many stamps with margins. Mi 695 €. Excellent quality (23) (Utrop ca €66 / $74) postfrisk 700 700
2488G Austria postfrisk/ostämplad/stämplad accumulation in box. Four albums with collection and duplicates, four albums with FDCs 1959–88. (Utrop ca €66 / $74) postfrisk/ostämplad/stämplad 700 700
2489 Överflyttad till kommande auktion
2490A Austria ostämplad/stämplad. Collection mostly approx 1910–55 + duplicates incl many better sets, e.g. Birds complete ostämplad, some Fieldpost, Postage due, and exhibition stamps etc. (700) (Utrop ca €47 / $53) ostämplad/stämplad 500 500