Senaste uppdateringen gjordes 20 september kl. 17:47.

11281 objekt hittade, visar sidan 8 av 565

Bjud Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Lägg bud Klicka för foto 153 Sweden Facit 233a + b used, 1931 The Royal Palace 5 Kr green, toned and white paper. 11 sets. F 4950 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Lägg bud 154 Sweden Facit 233a-b postfrisk, 1931 The Royal Palace 5 Kr green, toned and white paper. F 6100 (Utrop ca €56 / $61) postfrisk 600
Lägg bud Klicka för foto 155 Sweden Facit 234-37 or Scott 232-35 postfrisk, 1932 Lützen SET (6). 7 sets. F 4900 (Utrop ca €46 / $51) postfrisk 500
Lägg bud Klicka för foto 156 Sweden Facit 234-37 or Scott 232-35 postfrisk, 1932 Lützen SET (6). 5 sets. F 3500 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Lägg bud Klicka för foto 157 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). 5 sets. F 5500 (Utrop ca €74 / $82) postfrisk 800
Lägg bud Klicka för foto 158 Sweden Facit 246-57 or Scott 251-62 postfrisk-ostämplad, 1936 Tercentenary of the Post Office SET (15). F 2800 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk-ostämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 159 Sweden Facit 259BC/CB used, 1938 Emanuel Swedenborg 10 öre violet, pair 3+4 and 4 + 3. 5 pair if each. Wide margins. F 3500 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 160 Sweden Facit 269B or Scott 289a used, 1939 Gustaf V small numerals 10 öre violet perf on 3 sides imperf left. 16 copies. F 9.600 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 161 Sweden Facit 269BC/CB or Scott 280 postfrisk, 1939 Gustaf V small numerals 10 öre pair 3+4 and 4+3. Wide margins. F 2200 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Lägg bud Klicka för foto 162 Sweden Facit 269BC/CB or Scott 280 used, 1939 Gustaf V small numerals 10 öre pair 3+4 and 4+3. Wide margins. F 3200 (Utrop ca €46 / $51) stämplad 500
Lägg bud Klicka för foto 163 Sweden Facit 269BC/CB or Scott 280 used, 1939 Gustaf V small numerals 10 öre pair 3+4 and 4+3. Wide margins. F 3200 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 164 Sweden Facit 269BC/CB or Scott 280 used, 1939 Gustaf V small numerals 10 öre pair 3+4 and 4+3. Wide margins. F 3.200 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 165 Sweden Facit 273BC/CB2 or Scott 302 used, 1939 Gustaf V large numerals 10 öre violet, pair perf 3+4 and 4+3 sides without coloured line in coat lapel. Wide margins. F 4.400 (Utrop ca €65 / $71) stämplad 700
Lägg bud Klicka för foto 166 Sweden Facit 273BC1 or Scott 302 used, 1939 Gustaf V large numerals 10 öre violet, pair perf 3+4 sides with coloured line in coat lapel. Wide margins. F 2200 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Lägg bud 167P Sweden Facit 275II Cv4 postfrisk, 1950 GV Right profile 15 öre. 232 copies with variety "colored line from ear lobe to collar". F 46400. (Utrop ca €130 / $140) postfrisk 1400
Lägg bud Klicka för foto 168 Sweden Facit 284-317 postfrisk, 1939 Three Crowns SET (34). 5 sets. F 4000 (Utrop ca €46 / $51) postfrisk 500
Lägg bud Klicka för foto 169 Sweden Facit 318BC/CB or Scott 290 postfrisk, 1939 Per Henrik Ling 5 öre green, pair 3+4 and 4+3. 5 pairs of each. F 4000 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Lägg bud Klicka för foto 170 Sweden Facit 320B used, 1939 Berzelius three-sided perforation. 28 copies. F 4.900 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Lägg bud Klicka för foto 171 Sweden Facit 320BC or Scott 293 used, 1939 Royal Academy of Sciences 10 öre violet, pair 3+4. Wide margin. F 2200 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 172 Sweden Facit 320BC/CB or Scott 293 postfrisk, 1939 Royal Academy of Sciences 10 öre violet, pair 3+4 and 4+3. Wide margins. F 3400 (Utrop ca €65 / $71) postfrisk 700