11281 objekt hittade, visar sidan 481 av 565

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 17556 Danish West Indies ostämplad 1873-1916. All different, e.g. F 9-11, 17, 28-31, 32-37, 39, 44, 49-56, L3-4ostämplad utan gummi, L5-8. Mostly good quality F SEK 5.125 (36) (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 17557 Danish West Indies Used 1873-1916. All different, e.g. F 6, 8, 9(short perf), 10, 21, 26, 44, 48, 50, Postage due 5-7. Mostly good quality F SEK 5.515 (20) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 17558 Danish West Indies ostämplad 1873-1916. All different, e.g. F 6, 9, 11ostämplad utan gummi, 16, 22, 26, 29-31, 34-37, 41-48, 49-56, postage due 1-4, . Mostly good quality F SEK 5.235 (38) (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 17559 Danish West Indies Used 1855-1908. All different, e.g. F 2, 5, 6, 8, 10, 14-15, 17, 20-22, 44. Mostly good quality F 5.100 (16) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 17560 Danish West Indies ostämplad 1872-1905. All different, e.g. F 3, 5, 9-11, 21-23, . Mostly good quality F 5.065 (13) (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 17561 Danish West Indies postfrisk 1873-1905. All different, e.g. F 16-17, 20, 22, 25, 28, 30-31, 36-37, 39. Mostly good quality F 5.240 (13) (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 17562P The Faroes Year sets. 1975–76, fine. (20000 copies issued). F 2000 (Utrop ca €19 / $20) postfrisk 200
Köp Klicka för foto 17563P The Faroes Year sets. 1975–76, fine. (20000 copies issued). F 2000 (Utrop ca €9 / $10) postfrisk 100
Köp Klicka för foto 17564P The Faroes Year sets. 1975–76, fine. (20000 copies issued). F 2000 (Utrop ca €9 / $10) postfrisk 100
Klicka för foto 17565 Greenland Facit Parcel P5B used, 1915 Thiele II 2 øre yellow perf 3-sides (imperf to the right). Nice copy. F 1300 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400 400
Köp 17566 Greenland Facit Parcel P6 or AFA 6 ostämplad, 1918 Thiele II 5 øre red-brown. F 1200 (Utrop ca €19 / $20) ostämplad 200
Köp Klicka för foto 17567 Greenland Facit Parcel P6 or AFA 6 used, 1918 Thiele II 5 øre brown. Nice copy with somewhat weak cancel. F 1200 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Klicka för foto 17568 Greenland Facit Parcel P16 or AFA 18 postfrisk, 1937 J.H. Schultz 1 kr ochre-yellow, Thiele clichés. In beautiful corner margin block of four. F 1800++ (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400 400
Köp Klicka för foto 17569 Greenland Facit 1-9 or Scott 1-9 ostämplad, 1938 King Christian X and Polar Bear SET (9). F 1400 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 17570 Greenland Facit 8 or Scott 86a old or AFA 27 postfrisk, 1946 Polar Bear 40 øre blue. Block of four. F 2000 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 17571 Greenland Facit 10-18 or Scott 8-16 or AFA 8-16 ostämplad, 1945 Different designs SET (9). F 1400 (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 17572 Greenland Facit 10-18 or Scott 8-16 or AFA 8-16 ostämplad, 1945 Different designs SET (9). F 1400 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 17573 Greenland Facit 10-18 or Scott 8-16 or AFA 8-16 ostämplad, 1945 Different designs SET (9). F 1400 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 17574 Greenland Facit 10-18 or Scott 8-16 or AFA 8-16 ostämplad, 1945 Different designs SET (9). F 1400 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 17575 Greenland Facit 10-18 or Scott 8-16 or AFA 8-16 ostämplad, 1945 Different designs SET (9). F 1400 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300