14221 objekt hittade, visar sidan 456 av 712

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 15364K Sweden Facit 235A, 143A cover, 5+4x15 öre on registered special delivery cover sent from MALMÖ 17.1.33 to Stockholm. (Utrop ca €24 / $26) på brev 250
Köp Klicka för foto 15365K Sweden Facit 235A, C cover, 4x15 öre on postal form no. 171 (Aug. 27) cancelled MALMÖ 1 26.4.33. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Klicka för foto 15366 Sweden Facit 236 used, 1932 Lützen 25 öre blue. EXCELLENT cancellation STOCKHOLM 6.11.32. (Utrop ca €19 / $21) stämplad 200 200
Köp Klicka för foto 15367K Sweden Facit 236 cover, 3x25 öre on registered cover sent from STOCKHOLM 6.11.32 to USA. Arrival pmk´s NEW YORK, N.Y. REG´Y. DIV. 18.11.1932 and EAST ORANGE, N.J. 19.NOV.1932. (Utrop ca €38 / $42) på brev 400
Köp Klicka för foto 15368K Sweden Facit 236 cover, 25 öre på brevkort sänt från SÖSDALA 13.12.34 till Island. (Utrop ca €28 / $32) på brev 300
Köp Klicka för foto 15369K Sweden Facit 236, 143A, 234 cover, 5+10+2x25 öre on registered C.O.D. cover sent from STOCKHOLM 7 1.2.33 to Stensjön. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 15370K Sweden Facit 236, 234 cover, 10+25 öre on registered cover sent from NORRKÖPING 23.8.32 to Finland. Arrival pmk HELSINKI HELSINGFORS 24.XIII.32. (Utrop ca €9 / $11) på brev 100
Köp Klicka för foto 15371 Sweden Facit 237 or Scott 235 ostämplad, 1932 Lützen 90 öre grön. 21 stycken. F 3.150 (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300
Klicka för foto 15372 Sweden Facit 237 or Scott 235 used, 1932 Lützen 90 öre green. EXCELLENT cancellation GÖTEBORG 1 29.3.33. (Utrop ca €19 / $21) stämplad 200 200
Köp Klicka för foto 15373K Sweden Facit 237 or Scott 235 cover, 90 öre, single usage, on address card sent from GÖTEBORG 28.12.32 to ROTTNARYD 24.12.1932. F 500 (Utrop ca €14 / $16) på brev 150
Köp Klicka för foto 15374K Sweden Facit 237, 234C cover, 10+90 öre on insured special delivery cover sent from VARBERG 31.12.32 to Malmö. Somewhat carelessly opened. 90 öre Lützen scarce on letter mail. F 1000 (Utrop ca €47 / $53) på brev 500
Köp Klicka för foto 15375 Sweden Facit 238 or Scott 237 postfrisk, 1933 50th Anniversary of the Postal Savings Bank 5 öre green type I. Sheet of four. F 1400 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 15376 Sweden Facit 238 or Scott 237 ostämplad, 1933 Postsparbanken 50 år 5 öre grön typ I. 22 stycken. F 3.300 (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300
15377K Sweden Facit 238 or Scott 237 cover, 2x5 öre in pair on postcard sent from MARIESTAD 9.12.33 to Styrsö. (Utrop ca €28 / $32) på brev 300
Köp Klicka för foto 15378K Sweden Facit 238 or Scott 237 cover, 5 öre type I on postcard sent from PKXP No x7A 17.12.1933 to Töftedal. F 500 (Utrop ca €24 / $26) på brev 250
Köp Klicka för foto 15379K Sweden Facit 238, 72, 139, 239A cover, 5 öre type I with EXCELLENT cancellation STOCKHOLM PFFS 6.2.34, together with 2+3+5 öre, on cover with special private label about this unusual stamp. (Utrop ca €38 / $42) på brev 400
Köp Klicka för foto 15380 Sweden Facit 238-39 or Scott 237-38 postfrisk, 1933 Postsparbanken 50 år SET (4). 14 serier. F 7.000 (Utrop ca €66 / $74) postfrisk 700
Köp Klicka för foto 15381 Sweden Facit 238-39 or Scott 237-38 postfrisk, 1933 50th Anniversary of the Postal Savings Bank SET (4). 3 sets. F 1500 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 15382 Sweden Facit 238-39 or Scott 237-38 postfrisk, 1933 50th Anniversary of the Postal Savings Bank SET (4). 4 sets. F 2.000 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 15383 Sweden Facit 239A or Scott 238 postfrisk, 1933 Postsparbanken 50 år 5 öre grön typ II, tvåsid. 50 stycken. F 3000 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300