Senaste uppdateringen gjordes 22 september kl. 14:46.

11281 objekt hittade, visar sidan 34 av 565

Bjud Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Lägg bud 675P Iceland postfrisk/ostämplad collection 1944–86 on visir leaves incl Viking F 263-64, 280postfrisk. Issues 1945–50 are hinged. (Utrop ca €46 / $51) postfrisk/ostämplad 500
676P Iceland postfrisk/ostämplad/stämplad. Accumulation 1876–approx 2000 on leaves. E.g. postfrisk blocks of four, some Official stamps etc. (1400) (Utrop ca €46 / $51) postfrisk/ostämplad/stämplad 500
Lägg bud 677A Iceland postfrisk/ostämplad/stämplad. Two albums with duplicates 1876–1980s incl e.g. F 101, 245, 268-73postfrisk, some blocks of four, and Official stamps etc. (1500) (Utrop ca €46 / $51) postfrisk/ostämplad/stämplad 500
Lägg bud Klicka för foto 678 Iceland ostämplad 1876–1930. All different, e.g. F 8, 29, 44, 74, 88-89, 113, 118-19, 161, 164, and 199-200. Mostly good quality F SEK 5165 (25) (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 679 Iceland ostämplad 1907–45. All different, e.g. F 89, 188, 237-39, 255, 261, 264, 273, Tj 8, and 52. Mostly good quality F SEK 5005 (39) (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 680 Iceland Used 1876–1912. All different, e.g. F 21, 25, 28, 50, 54, 57, 62, 72, 83, 95, 97, and 111. Mostly good quality F SEK 4990 (15) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 681 Iceland Used 1902–38. All different, e.g. F 101-103, 107v, 111, 122v, 137, 154, 156, and souvenir sheet 2. Mostly good quality F SEK 5100 (25) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 682 Iceland Used 1902–52. All different, e.g. F 111, 156, 159, 188, 200-03, 204-09, 230, and 299. Mostly good quality F SEK 5035 (35) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 683 Iceland Used 1876–1930. Back of the book material. All different, e.g. Tj 8-11, 38, 41, 51, 56, 58, and 62. Mostly good quality F SEK 4335 (20) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 684 Iceland Used 1902–56. All different, e.g. F 111, 156, 206, 209v, 218-20, 230, 237-39, 256, 299, 318, and 328. Mostly good quality F SEK 5055 (33) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Lägg bud 685P Iceland postfrisk/stämplad. Accumulation 1901–1990s on Visir leaves incl some a bit better early issues, and many sets etc. (450) (Utrop ca €37 / $41) postfrisk/stämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 686P Iceland postfrisk 1876–1956. All different, e.g. F 82, 87, 106, 125, souvenir sheet 1-2, 256-57, 262, 273, 287, 303, and 327-29. Mostly good quality F SEK 5005 (30) (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Lägg bud 687CB Iceland postfrisk/ostämplad/stämplad collection 1902–1995 in box. Two albums with stamps and two albums with FDCs. Fine quality (>400) (Utrop ca €37 / $41) postfrisk/ostämplad/stämplad 400
Lägg bud 688SK Iceland postfrisk/ostämplad/stämplad Classic–modern in box. Approx five remainder collections. Mostly good quality (2000) (Utrop ca €37 / $41) postfrisk/ostämplad/stämplad 400
Lägg bud 689DE Iceland postfrisk/stämplad collection in box. Used 1902–1971 in album, postfrisk and FDCs 1989–2001 in envelopes. (Utrop ca €37 / $41) postfrisk/stämplad 400
Lägg bud 690P Iceland ostämplad/stämplad 1875–1941. A couple of rest collections with several better issues e.g. F 11, 13, 28, 108-13, 122 tollur, and 159 etc. Good value. (250) (Utrop ca €28 / $31) ostämplad/stämplad 300
Lägg bud Klicka för foto 691P Iceland postfrisk/ostämplad/stämplad collection 1902–1980 on Visir leaves. Incl F 144, 159, 178, and 1934 Air mail sets. Mostly good quality. (>300) (Utrop ca €28 / $31) postfrisk/ostämplad/stämplad 300
Lägg bud Klicka för foto 692P Iceland postfrisk 1876–1971. All different, e.g. F Souvenir .sheet 1-2, 318, 328-29, and Tj 45. Mostly good quality F SEK 4030 (26) (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Lägg bud 693A Iceland postfrisk/ostämplad/stämplad 1900–1983 in Facit album. Two collections used, and unused. (Utrop ca €28 / $31) postfrisk/ostämplad/stämplad 300
Lägg bud 694A Iceland Booklets. 58 different booklets 1992–2015. F approx 7040. (Utrop ca €46 / $51) postfrisk 500 650