11281 objekt hittade, visar sidan 336 av 565

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 14655K Sweden Facit 246-257 cover, 1936-02-20. Tercentenary of the Post Office SET (12) complete in main numbers distributed on two FDC´s. (Utrop ca €14 / $15) på brev 150
Köp Klicka för foto 14656 Sweden Facit 246-57 or Scott 251-62 postfrisk, 1936 Tercentenary of the Post Office SET (15). F 2800 (Utrop ca €46 / $51) postfrisk 500
Köp Klicka för foto 14657 Sweden Facit 246-57 or Scott 251-62 postfrisk, 1936 Tercentenary of the Post Office SET (15). F 2800 (Utrop ca €46 / $51) postfrisk 500
Köp Klicka för foto 14658 Sweden Facit 246-57 or Scott 251-62 postfrisk, 1936 Tercentenary of the Post Office SET (15). F 2800 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 14659 Sweden Facit 246-57 or Scott 251-62 postfrisk, 1936 Tercentenary of the Post Office SET (15). F 2800 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 14660 Sweden Facit 246-57 or Scott 251-62 postfrisk, 1936 Postverket 300 år SET (14) utom 60öre. F 2000 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 14661 Sweden Facit 246-57 or Scott 251-62 postfrisk, 1936 Tercentenary of the Post Office SET (15). F 2800 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14662 Sweden Facit 246-57 or Scott 251-62 postfrisk, 1936 Tercentenary of the Post Office SET (15). F 2800 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14663 Sweden Facit 246-57 or Scott 251-62 postfrisk, 1936 Tercentenary of the Post Office SET (15). F 2800 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14664 Sweden Facit 246-57 or Scott 251-62 postfrisk, 1936 Tercentenary of the Post Office SET (15). F 2800 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14665 Sweden Facit 246-57 or Scott 251-62 postfrisk, 1936 Tercentenary of the Post Office SET (15). F 2800 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14666 Sweden Facit 246-57 or Scott 251-62 postfrisk, 1936 Tercentenary of the Post Office SET (15). F 2800 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14667 Sweden Facit 246-57 or Scott 251-62 postfrisk, 1936 Tercentenary of the Post Office SET (15). F 2800 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14668 Sweden Facit 246-57 or Scott 251-62 postfrisk-ostämplad, 1936 Tercentenary of the Post Office SET (15). F 2800 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk-ostämplad 400
Köp Klicka för foto 14669 Sweden Facit 246-57 or Scott 251-62 ostämplad, 1936 Tercentenary of the Post Office SET (15). F 4.000 (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 14670 Sweden Facit 246-57 or Scott 251-62 ostämplad, 1936 Tercentenary of the Post Office SET (15). 3 sets. F 2400 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 14671 Sweden Facit 246-57 or Scott 251-62 used, 1936 Tercentenary of the Post Office SET (15). 9 sets. F 2250 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 14672K Sweden Facit 247, 256 cover, 3x10+60 öre on special delivery cover sent from STOCKHOLM 3.10.36 to Czechoslovakia. Arrival pmk TEPLITZ-SCHÖNAU 5.X.36. Scarce. (Utrop ca €37 / $41) på brev 400
Köp Klicka för foto 14673K Sweden Facit 249 or Scott 254 cover, 20 öre on six postal items, mostly with different combinations, incl. registration, air mail abroad, etc. (6). F 1050 (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
14674K Sweden Facit 249 or Scott 254 cover, 20 öre on postcard (corner fold) sent from SIGTUNA 30.7.36 to Great Britain. F 175 (Utrop ca €9 / $10) på brev 100