11281 objekt hittade, visar sidan 335 av 565

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 14635K Sweden Facit 240-242 cover, Riksdagen 5–15 öre, different combinations, on three cover sent to Latvia in 1935. (3). (Utrop ca €19 / $20) på brev 200
Köp Klicka för foto 14636 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14637 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14638 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14639 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14640 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14641 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14642 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14643 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 ostämplad, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). 5 sets. F 1750 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 14644 Sweden Facit 240-45, 245 PI postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). Incl 240 P I. F 1700 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14645K Sweden Facit 241C cover, 10 öre on redirected cover sent to Great Britain, originally sent from Finland to Sweden. Interesting. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
14646K Sweden Facit 242A cover, 15 öre on picture postcard (Rättvik) sent from SÄTER LBR 29.6.1935 to Transvaal. (Utrop ca €9 / $10) på brev 100
Köp Klicka för foto 14647K Sweden Facit 243 or Scott 245 cover, 1935 500th Anniversary of the Parliament 25 öre blue on cover sent from STOCKHOLM 21.2.35 to Hawaii. Arrival pmk HONOLULU HAWAII 19.MAR.1935. Scarce destination. (Utrop ca €37 / $41) på brev 400
14648K Sweden Facit 243 or Scott 245 cover, 25 ör eon air mail postcard (Kungl. Slottet) sent from STOCKHOLM 1 22.5.35 to Estonia. (Utrop ca €19 / $20) på brev 200
Köp Klicka för foto 14649K Sweden Facit 243, 245 cover, 25+60 öre on registered cash on delivery cover sent from STOCKHOLM 8.3.35 to Denmark. One stamp defective. C.O.D. mail sent abroad is scarce. (Utrop ca €23 / $26) på brev 250
Köp Klicka för foto 14650K Sweden Facit 244 or Scott 246 cover, 35 öre, single usage, on air mail cover sent from LAGMANSHOLM 25.4.35 to Switzerland. (Utrop ca €14 / $15) på brev 150
Köp Klicka för foto 14651K Sweden Facit 245, 240A, 241C cover, 5+10+60 öre on insured cover sent from EDSBRUK 26.7.1937 to Västervik. Weak fold through one stamp. F 650 (Utrop ca €19 / $20) på brev 200
Köp Klicka för foto 14652K Sweden Facit 246A or Scott 251 cover, 8x5 öre on cover sent from STOCKHOLM 5.10.38 to Argentina. Scarce combination. (Utrop ca €19 / $20) på brev 200
14653K Sweden Facit 246C or Scott 251 cover, 4x5 öre in block of four on picture postcard (Ludvika) ssent from PKP 152C 24.7.36 to Germany. (Utrop ca €23 / $26) på brev 250
Köp Klicka för foto 14654K Sweden Facit 246C, 247C cover, 2x5+2x10 öre on cover sent from PKP 81 6.4.37 to Luxembourg. Scarce destionation, R4 (4–10 covers recorded) according to Facit. (Utrop ca €37 / $41) på brev 400