11328 objekt hittade, visar sidan 33 av 567

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 3649K Sweden Facit 440BB used, 1952 Olavus Perti 25 öre black, pair. in two blocks of six in mixed quality. Canc. Helsingborg 18.6.52 res.20.6.52. (Utrop ca €37 / $42) stämplad 400
Klicka för foto 3650 Sweden Facit Military M1 cover, 1929 Small National Coat of Arms. On letter dated under manooevres MIDSOMMARKRANSEN 28.9.29. Cut into disign. F 2500 (Utrop ca €47 / $52) på brev 500 500
3651P Sweden Facit Revenue Dubbel beläggningsstämpel used, Legal document (testamente) from 1872 with several charta sigillata (documentary stamps, part one, several 100 Rdr). Please see scans at www.philea.se. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300 300
Köp Klicka för foto 3652 Sweden Local Stockholm Lokalförsändelser postfrisk, Stockholms lokalpost 1945, 4 and 8 öre in booklets (H 2 and 3). (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
3653K Sweden Local Uppsala H2 postfrisk, 8 öre. Five booklets with 100 stamps in each. (Utrop ca €47 / $52) postfrisk 500 500
Köp Klicka för foto 3654K Sweden Local Uppsala H3, 4 postfrisk, 8 öre violet. Booklet with 100 stamps, light grey cover with print-number 64936 + 4 öre green. Booklet with 100 stamps, light green cover with print-number 60516. Both in mint condition! (Utrop ca €47 / $52) postfrisk 500
3655K Sweden Local Uppsala H4 postfrisk, 4 öre. Five booklets with 100 stamps in each. (Utrop ca €56 / $63) postfrisk 600 600
Klicka för foto 3656K Sweden Facit Booklet H33BC postfrisk, 1938 Emanuel Swedenborg 20 × 10 öre violet, perf on three and four sides. Two booklets (perf BC + CB) with different shades on the covers. Fine condition. F 3500 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300 300
Klicka för foto 3657K Sweden Facit Booklet H34BC postfrisk, 1938 New Sweden 18 × 5 öre green, perf on 3+4 sides. Two booklets (perf BC + CB), The "BC booklet" with a part of a cylinder digit. The "CB booklet" with control number. Fine condition. F 4450 (Utrop ca €37 / $42) postfrisk 400 400
Köp Klicka för foto 3658K Sweden Facit Booklet H34BC postfrisk, 1938 New Sweden 18 × 5 öre green, perf on 3+4 sides. Fine condition. F 2250 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 3659 Sweden Facit Booklet H35BC postfrisk, 1938 New Sweden 18 × 15 öre brown, perf on 3+4 sides. kn +16 and cyls 1. (Utrop ca €37 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 3660K Sweden Facit Booklet H35BC postfrisk, 1938 New Sweden 18 × 15 öre brown, perf on 3+4 sides. Very fine condition. F 3600 (Utrop ca €37 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 3661 Sweden Facit Booklet H36CB postfrisk, 1938 80th Birthday of King Gustaf V 20 × 5 öre green perf on 4+3 sides. Very fine condition.. F 4000 (Utrop ca €47 / $52) postfrisk 500
Klicka för foto 3662 Sweden Facit Booklet H41B CC postfrisk, Linné, 15 öre. Very fine condition. F 6500 (Utrop ca €56 / $63) postfrisk 600 1200
Köp Klicka för foto 3663 Sweden Facit Booklet H53BB postfrisk, Bellman 5 öre. Very fine condition.. F 4000 (Utrop ca €37 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 3664 Sweden Facit Booklet H71 I postfrisk, Gustaf V 15 öre brown CC. So called postmaster booklet (no print on the cover). (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Klicka för foto 3665K Sweden Facit Booklet H143A postfrisk, 1961 Picture on Stone 20 × 10 Kr lilac-brown, narrow crown and ink-filled posthorn on cover. Very fine condition. F 11000 (Utrop ca €140 / $160) postfrisk 1500 2200
Klicka för foto 3666 Sweden Facit Booklet H211 postfrisk, 1968 Picture on Stone 10 × 10 Kr lilac-brown. F 1200 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300 300
Klicka för foto 3667 Sweden Facit Booklet H211B postfrisk, 1968 Picture on Stone 10 × 10 Kr lilac-brown, “Motivet hämtat” on side 2. H 211B R. F 3500 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300 300
Köp Klicka för foto 3668K Sweden Facit Slot-machine booklet HA1R postfrisk, 1954 Gustaf VI Adolf type I 25 öre blue, normal mounting. Also HA1O (F750). F 2600 (Utrop ca €47 / $52) postfrisk 500