14221 objekt hittade, visar sidan 312 av 712

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 12484K Sweden Facit Official Tj50 cover, 20 öre on local registered cover sent within GÖTEBORG 7.4.15. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 12485K Sweden Facit Official Tj51, 40 cover, 2x1+25 öre on registered cover sent from STOCKHOLM 28.1.19 to Marstrand. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 12486 Sweden Facit Official Tj52 used, 30 öre brown, watermark wavy lines. Superb cancellation STOCKHOLM 11.12.14. (Utrop ca €14 / $16) stämplad 150
Köp Klicka för foto 12487K Sweden Facit Official Tj52 cover, 30 öre on local registered return receipt cover sent within MALMÖ 1 18.2.16. Also cancellation VBB (värdebrevbärare). Tear in the cover does not touch the stamp. Very scarce item with correct postage. (Utrop ca €66 / $74) på brev 700
Köp Klicka för foto 12488K Sweden Facit Official Tj52 cover, 2x30 öre on address card for urgent parcel, sent from KARLSBORG 10.1.1920 to STOCKHOLM 12.1.20. Scarce. (Utrop ca €47 / $53) på brev 500
Köp Klicka för foto 12489K Sweden Facit Official Tj52 cover, 2x30 öre on address card for insured parcel sent from LYCKEBY 28.4.16 to KARLSKRONA 29.4.16. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 12490K Sweden Facit Official Tj53 cover, 35 öre on interesting registered cover with return receipt, which seemingly have been taxed "Eft.". Sent from VÄXJÖ 31.12.17 to UPPSALA 31.12.17, and then forwarded to Höganäs. AThe cover with a few weak folds. (Utrop ca €47 / $53) på brev 500
Köp Klicka för foto 12491K Sweden Facit Official Tj53, 41 cover, 2+35 öre on registered return receipt cover sent from STOCKHOLM 5.6.18 to ÅLBERGA GÅRD 6.6.18. Private cancellation REK. MOTTAGNINGSBEVIS. (Utrop ca €47 / $53) på brev 500
Köp Klicka för foto 12492K Sweden Facit Official Tj54 cover, 50 öre on insured cover sent from NORRKÖPING 10.5.18 to Ringarum. (Utrop ca €28 / $32) på brev 300
Köp Klicka för foto 12493K Sweden Facit Official Tj54 cover, 50 öre, single usage, on insured cover sent from SIGTUNA 12.4.18 to GÖTEBORG 14.4.18. (Utrop ca €28 / $32) på brev 300
Köp Klicka för foto 12494 Sweden Facit Postage due L11-20 postfrisk, SET perf 13 (9) except 1 kr. F 1.700 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 12495 Sweden Facit Postage due L11-20 postfrisk, SET tandn. 13 (10) 1 kr ostämplad. F 2000 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 12496 Sweden Facit Postage due L11-20 postfrisk-ostämplad, SET tandn. 13 (10). F 2605 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk-ostämplad 400
Köp Klicka för foto 12497 Sweden Facit Postage due L11-20 postfrisk-ostämplad, SET tandn. 13 (10). (Utrop ca €28 / $32) postfrisk-ostämplad 300
Köp Klicka för foto 12498 Sweden Facit Postage due L11-20 ostämplad, SET tandn. 13 (10). 15 serier i mest bra kvalitet och i blandade centreringar. F 13.275 (Utrop ca €57 / $63) ostämplad 600
Köp Klicka för foto 12499 Sweden Facit Postage due L11-20 ostämplad, SET perf 13 (10). 6 sets. F 5.310 (Utrop ca €38 / $42) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 12500 Sweden Facit Postage due L11-20 ostämplad, SET perf 13 (10). 4 sets. F 3.540 (Utrop ca €38 / $42) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 12501 Sweden Facit Postage due L11-20 ostämplad, SET perf 13 (10). Three sets. F 2.655 (Utrop ca €38 / $42) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 12502 Sweden Facit Postage due L11-20 ostämplad, SET perf 13 (10). 4 sets. F 3.540 (Utrop ca €38 / $42) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 12503 Sweden Facit Postage due L11-20 ostämplad, SET perf 13 (10). 3 sets. F 2655 (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300