11328 objekt hittade, visar sidan 30 av 567

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Klicka för foto 3586 Sweden Facit 233b postfrisk, 1939 The Royal Palace 5 Kr green, white paper. Nice copy. F 3600 (Utrop ca €56 / $63) postfrisk 600 600
Köp Klicka för foto 3587 Sweden Facit 234-37 or Scott 232-35 postfrisk, 1932 Lützen SET (6). 5 sets. F 3500 (Utrop ca €56 / $63) postfrisk 600
Köp Klicka för foto 3588 Sweden Facit 238-39 or Scott 237-38 postfrisk, 1933 50th Anniversary of the Postal Savings Bank SET (4). 3 sets. F 1500 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 3589 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). 5 sets. F 5500 (Utrop ca €93 / $100) postfrisk 1000
Köp Klicka för foto 3590 Sweden Facit 246-57 or Scott 251-62 postfrisk-ostämplad, 1936 Tercentenary of the Post Office SET (15). F 2800 (Utrop ca €47 / $52) postfrisk-ostämplad 500
Klicka för foto 3591K Sweden Facit 257, 143A, 163 cover, 5+3x60 öre + 2x1 kr on address card for parcel sent from MALMÖ 4 5.9.36 to Austria. Transit pmk´s BERLIN N 6.9.36 and PASSAU 7.9.36. Arrival pmk WIEN 46 8.IX.36. Beautiful item. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300 300
Klicka för foto 3592K Sweden Facit 257, 246A, 251, 253, 255 cover, 5+30+40+50 öre + 1 kr on beautiful air mail cover sent from MALMÖ 3.3.36 to Brazil. Transit BERLIN-SASSNITZ HAFEN BAHNPOST ZUG 18 4.3.36 and with arrival pmk's. 50 öre with tear otherwise superb. (Utrop ca €47 / $52) på brev 500 500
Köp Klicka för foto 3593K Sweden Facit 259BC/CB postfrisk, 1938 Emanuel Swedenborg 10 öre violet, pair 3+4 and 4+3. in blocks of five. F 1750 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 3594 Sweden Facit 261-62BC/CB or Scott 268-69 used, 1938 New Sweden 5+15 öre pairs 3+4 and 4+3 (4). Wide margins. F 2100 (Utrop ca €37 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 3595 Sweden Facit 266-67BC/CB postfrisk, 1938 80th Birthday of King Gustaf V 5 + 15 öre pair 3+4 and 4+3 (4). Wide margins. F 2400 (Utrop ca €47 / $52) postfrisk 500
Köp 3596 Sweden Facit 266-67BC/CB used, 1938 80th Birthday of King Gustaf V 5 + 15 öre pair 3+4 and 4+3 (4). Wide margins. F 1600 (Utrop ca €37 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 3597 Sweden Facit 266-67BC/CB used, 1938 80th Birthday of King Gustaf V 5 + 15 öre pair 3+4 and 4+3 (4). Wide margins. 15 öre BC with small damage. F 1600 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 3598 Sweden Facit 269BC+CB postfrisk, 1939 Gustav V small numerals 3+4 and 4+3 pair. Printing colour also visible on back side. F 2200 (Utrop ca €37 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 3599 Sweden Facit 269BC/CB or Scott 280 used, 1939 Gustaf V small numerals 10 öre pair 3+4 and 4+3. Wide margins. F 3200 (Utrop ca €56 / $63) stämplad 600
3600K Sweden Facit 272, 274 cover, 2x5+2x10 öre on cover "posted at sea" sent by "M/S Mattawunga" from PORT ADELAIDE SOUTH AUST. to Sweden. Also cancelled PAQUEBOT. Also one postcard cancelled SHIP MAIL and PAQUEBOT sent from NASSAU BAHAMAS 28.JAN.39 to Sweden. (2). (Utrop ca €47 / $52) på brev 500
Klicka för foto 3602 Sweden Facit 273bc2 or Scott 302 used, 1939 Gustaf V large numerals 10 öre violet, pair perf 3+4 sides without coloured line in coat lapel. F 2200 (Utrop ca €37 / $42) stämplad 400 400
Köp Klicka för foto 3603 Sweden Facit 273CB1 or Scott 302 used, 1939 Gustaf V large numerals 10 öre violet, pair perf 4+3 sides with coloured line in coat lapel. On papercut. F 2200 (Utrop ca €37 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 3605 Sweden Facit 284-317 postfrisk, 1939 Three Crowns SET (34). 5 sets. F 4000 (Utrop ca €65 / $73) postfrisk 700
Köp Klicka för foto 3606 Sweden Facit 284-317 postfrisk, 1939 Three Crowns SET (34). 2 sets. F 1600 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Klicka för foto 3607 Sweden Facit 299 used, 1964 Three Crowns 1.20 Kr light blue. EXCELLENT cancellation HUSKVARNA 1 13.1.67. Very scarce stamp in this quality. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300 1200