11328 objekt hittade, visar sidan 29 av 567

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 3566 Sweden Facit 211-25 or Scott 213-27 used, SET (17) INCL 212 CX AND 216B. F 7.100 (Utrop ca €140 / $160) stämplad 1500
Köp Klicka för foto 3567 Sweden Facit 211-25 or Scott 213-27 used, SET (15) incl 212cx + 216 b. F 7100 (Utrop ca €84 / $94) stämplad 900
Köp Klicka för foto 3568 Sweden Facit 211-25 or Scott 213-27 used, SET (16) incl 212cx. F 6600 (Utrop ca €56 / $63) stämplad 600
Köp Klicka för foto 3569 Sweden Facit 211-25 or Scott 213-27 used, SET (15). F 6000 (Utrop ca €56 / $63) stämplad 600
Köp Klicka för foto 3570 Sweden Facit 211-25 or Scott 213-27 used, SET (16) incl 212cx. F 6600 (Utrop ca €56 / $63) stämplad 600
Köp Klicka för foto 3571 Sweden Facit 212cxz or Scott 228 used, 10 öre green, watermark lines + KPV. Fair centering. F 1800 (Utrop ca €37 / $42) stämplad 400
Klicka för foto 3572 Sweden Facit 216b or Scott 218a used, 30 öre greenish blue. EXCELLENT cancellation STOCKHOLM 19 8.9.24. A few somewhat short perfs. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300 300
Köp Klicka för foto 3573K Sweden Facit 221 or Scott 223 cover, 60 öre red-lilac, single usage, on insured cover sent from STOCKHOLM 3 15.10.24 to Lidensboda. F 1200 (Utrop ca €56 / $63) på brev 600
Klicka för foto 3574K Sweden Facit 223 or Scott 225 cover, 1 Kr green, single usage, on registered cover sent STOCKHOLM 27.1.28 to Latvia. F 9000 (Utrop ca €230 / $260) på brev 2500 2500
Köp Klicka för foto 3575K Sweden Facit 223, 211 cover, 5 öre + 1 kr on registered airmail cover sent from STOCKHOLM CONGRES POSTAL UNIVERSEL 26.8.24 to Switzerland. F 9000 (Utrop ca €190 / $210) på brev 2000
Köp Klicka för foto 3576 Sweden Facit 223-25 or Scott 225-27 postfrisk, 1 - 5 Kr (3). F 9200 (Utrop ca €140 / $160) postfrisk 1500
Köp Klicka för foto 3577 Sweden Facit 225 or Scott 227 used, 5 Kr blue. EXCELLENT cancellation LJUNGBY 28.8.1924. Some slightly cut perfs. at top. F 2000 (Utrop ca €65 / $73) stämplad 700
Köp Klicka för foto 3578 Sweden Facit 226-30 postfrisk, 1928 70th Birthday of King Gustaf V SET (5). 8 sets. F 1840 (Utrop ca €37 / $42) postfrisk 400
Köp 3579P Sweden Facit 226-30 postfrisk/ostämplad, 1928 70th Birthday of King Gustaf V SET (5). 19 mainly xx sets+ 15 mainly xx stamps extra of all values except 5ö. (Utrop ca €28 / $31) postfrisk/ostämplad 300
Köp 3580FE Sweden Facit 231 postfrisk, 1930 Night Mail Aeroplane 10 öre dull blue. Unbroken coil of 100 stamps. Superb quality. (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 3581 Sweden Facit 233a used, 1931 The Royal Palace 5 Kr green, toned paper. EXCELLENT cancellation SKELLEFTEHAMN 2.3.34. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 3582K Sweden Facit 233a cover, 1+5 kr on address card for urgent parcel sent from MALMÖ 22.2.32 to MALMBERGET 24.2.32. F 1800 (Utrop ca €65 / $73) på brev 700
Köp Klicka för foto 3583K Sweden Facit 233a, 168, 170 cover, 2x115 öre + 1+5 kr on air mail cover sent from GÖTEBORG 10.11.36 to Brazil. Transit BERLIN-SASSNITZ (HAFEN) BAHNPOST ZUG 14 11.11.36 and arrival pmk RIO DE JANEIRO 15.XI.36. Ex Frimärkshuset 1984. (Utrop ca €93 / $100) på brev 1000
Köp Klicka för foto 3584 Sweden Facit 233a+b postfrisk-ostämplad, 1931 The Royal Palace 5 Kr green, toned paper and white paper ostämplad. Good centerings. F 6.100 (Utrop ca €75 / $83) postfrisk-ostämplad 800
Köp 3585 Sweden Facit 233a-b postfrisk, 1931 The Royal Palace 5 Kr green, toned and white paper. F 6100 (Utrop ca €75 / $83) postfrisk 800