11328 objekt hittade, visar sidan 25 av 567

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 3481 Sweden Facit 105-14 postfrisk-ostämplad, 1916 Landstorm I SET (10). Set with sheets of four. F 3400 (Utrop ca €37 / $42) postfrisk-ostämplad 400
Köp Klicka för foto 3482K Sweden Facit 113, 71 cover, 10+TIO / 30 öre, unvalid usage abroad, together with 1 öre on cover sent from PLK 216C 17.2.1918 to Denmark. Postage due cancellation T and taxed with "20 öre". (Utrop ca €93 / $100) på brev 1000
Köp Klicka för foto 3483 Sweden Facit 115-25 postfrisk, 1916 Landstorm II SET (11). F 7900 (Utrop ca €110 / $130) postfrisk 1200
Klicka för foto 3484 Sweden Facit 115-25 postfrisk, 1916 Landstorm II SET (11). (12 öre slightly faded). F 7900 (Utrop ca €84 / $94) postfrisk 900 900
Köp Klicka för foto 3485 Sweden Facit 115-25 ostämplad, 1916 Landstorm II SET (11). F 3900 (Utrop ca €75 / $83) ostämplad 800
Köp Klicka för foto 3486 Sweden Facit 115-25 used, 1916 Landstorm II SET (11). F 7900 (Utrop ca €140 / $160) stämplad 1500
Klicka för foto 3487 Sweden Facit 124 postfrisk, 1916 Landstorm II 10+NITTIO / 1 kr blue/brown. Almost perfect centering. F 2000 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300 400
Köp Klicka för foto 3488 Sweden Facit 126-35 postfrisk, 1916 Landstorm III SET (10). 4 ea sheet of four. F 3.000 (Utrop ca €47 / $52) postfrisk 500
Köp Klicka för foto 3489K Sweden Facit 136, 137 cover, 10+20 öre, plus another 10 öre not cancelled at back, on registered cover sent from KARLSKRONA 29.11.20 to India. Arrival pmk´s BOMBAY REG. 27.DEC.20 and BOMBAY GRANT ROAD 10.JAN.21. Forwarded to Colaba. (Utrop ca €75 / $83) på brev 800
Köp Klicka för foto 3490 Sweden Facit 140Acx or Scott 116 postfrisk, 5 öre green, type I, perf on two sides with vm lines. Fair centering. F 1800 (Utrop ca €37 / $42) postfrisk 400
Klicka för foto 3491 Sweden Facit 140Acx or Scott 116 used, 5 öre green, type I, perf on two sides with vm lines. Good centering. F 1400 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300 300
Köp Klicka för foto 3492 Sweden Facit 142Acz or Scott 117 used, 5 öre brown-red, type II wmk inverted lines + KPV. Fair centering. F 3750 (Utrop ca €75 / $83) stämplad 800
Klicka för foto 3493 Sweden Facit 142Av or Scott 117 used, 5 öre brown-red, type II. Extramely displaced perforation. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300 300
Köp Klicka för foto 3494 Sweden Facit 142E or Scott 117 used, 5 öre brown-red, type II perf 13 without watermark. Good centering. F 1200 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 3495 Sweden Facit 142Ea or Scott 117 used, 5 öre brownish orange-red, type II, perf 13, no wmk on weak rose-tinted thicker paper. Perfect centering. F 1200 (Utrop ca €37 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 3496 Sweden Facit 142Ea or Scott 117 used, 5 öre brownish orange-red, type II, perf 13, no wmk on weak rose-tinted thicker paper. Good centering. F 1200 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
3497K Sweden Facit 143, 248, 250 cover, Incoming Postage Due letter in good quality from LAGOS 1 JU 36 to Stockholm with two T-cancels and original postage of only ½d , arrival STOCKHOLM 1 18.6.36. Postage Due label with notation 45 (öre) and paid by three stamps (5+15+25 öre) on back. Scarce item.. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
Klicka för foto 3498K Sweden Facit 144A, 168 cover, 10 öre + 1 kr on registered special delivery cover sent from GÄFLE 16.2.22 to Uppsala. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300 300
Köp Klicka för foto 3499K Sweden Facit 144A, 179A cover, 10+20 öre on cover sent from STOCKHOLM AVG LBR 26.3.25 to the Philippines, and then forwarded to USA. (Utrop ca €23 / $26) på brev 250
Köp Klicka för foto 3500 Sweden Facit 144Acz or Scott 118 used, 10 öre green, type I with inverted wmk lines + KPV. Strip of 3. (Utrop ca €37 / $42) stämplad 400