11328 objekt hittade, visar sidan 18 av 567

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 3341K Sweden Facit Official Tj24B, 44, 50 cover, 5+2x20 öre + 3x1 kr on address card for parcel sent from STOCKHOLM 14.5.13 to NORRKÖPING 14.5.13. Some worn perfs due to the placement of stamps. (Utrop ca €56 / $63) på brev 600
Klicka för foto 3342 Sweden Facit Official Tj25av used, 10/12 öre blue. Defective surcharge,. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300 370
Köp Klicka för foto 3343K Sweden Facit Official Tj25bv4 postfrisk, Block of 6. Upper left stamp v4. Additional printing errors on most all stamps. F 1300 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 3344 Sweden Facit Official Tj26 used, 10/24 öre dark blue on yellow. EXCELLENT cancellation LUND 9.11.1889. One sklighty short perf. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Klicka för foto 3345 Sweden Facit Official Tj26c used, 10/24 öre dark blue on orange-yellow. EXCELLENT cancellation WERMLANDS SÄBY 7.1.1890. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300 300
Köp Klicka för foto 3346K Sweden Facit Official Tj38 brevstycke, 1 Kr black, watermark crown, in block of 50. Cancelled SIMRISHAMN 1.8.19. One stamp defective of less importance. Scarce unit. (Utrop ca €47 / $52) brevstycke 500
Köp Klicka för foto 3347K Sweden Facit Official Tj47 cover, 10 öre on return receipt (form no 328) regarding a registered letter sent from VESTERVIK 3.8.1912 to FORSHULT 6.8.12. Scarce. (Utrop ca €65 / $73) på brev 700
Köp Klicka för foto 3348K Sweden Facit Official Tj52 cover, 30 öre on local registered return receipt cover sent within MALMÖ 1 18.2.16. Also cancellation VBB (värdebrevbärare). Tear in the cover does not touch the stamp. Very scarce item with correct postage. (Utrop ca €65 / $73) på brev 700
Köp Klicka för foto 3349K Sweden Facit Official Tj54 brevstycke, 50 öre grey, watermark wavy lines, in block of 25. Cancelled SIMRISHAMN 1.6.19. Scarce unit. (Utrop ca €28 / $31) brevstycke 300
Köp Klicka för foto 3350 Sweden Facit Postage due L11-20 ostämplad, SET perf 13 (10). 10 sets. F 8.850 (Utrop ca €65 / $73) ostämplad 700
Köp Klicka för foto 3351 Sweden Facit Postage due L11-20 ostämplad, SET perf 13 (10). 6 sets. F 5.310 (Utrop ca €47 / $52) ostämplad 500
Köp Klicka för foto 3352 Sweden Facit Postage due L11-20 ostämplad, SET perf 13 (10). 4 sets. F 3.540 (Utrop ca €37 / $42) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 3353 Sweden Facit Postage due L12 used, 3 öre red, perf 13. EXCELLENT cancellation HAPARANDA 25.9.1889. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Klicka för foto 3354 Sweden Facit Postage due L14 used, 6 öre yellow, perf 13. EXCELLENT cancellation LJUNGSKILE 10.7.1889. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300 950
Köp Klicka för foto 3355 Sweden Facit Postage due L16 used, 20 öre blue, perf 13. Superb cancellation BORGVIK 7.1.1891. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 3356 Sweden Facit Postage due L17a used, 24 öre grey-lilac, perf 13. EXCELLENT cancellation FORSMARK 20.6.1884, slightly double striked. One short perf. Scarce shade. F 1900 (Utrop ca €75 / $83) stämplad 800
Köp Klicka för foto 3357 Sweden Facit Postage due L18 used, A very fine cancellation VINTROSA (county of Närke) 18.2.1889. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 3358 Sweden Facit Postage due L19 used, A very fine cancellation WANÅS (County of Skåne) 23.12.1890. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 3359 Sweden Facit Postage due L19 used, 50 öre brown, perf 13. EXCELLENT cancellation MÖKLINTA 24.9.1881. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Klicka för foto 3360 Sweden Facit Postage due L20 used, 1 Kr blue/brown, perf 13. EXCELLENT cancellation STRENGNÄS 22.1.1881. One slughtly short perf. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300 300