3989 objekt hittade, visar sidan 164 av 200

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 19256 Germany American and British Zone Michel 17bDz postfrisk, 1945 M in oval 3 pf darkbluish violet-blueviolet, German print perf 11½. Nice block of four. EUR 2400 (Utrop ca €140 / $160) postfrisk 1500
Köp Klicka för foto 19257 Germany American and British Zone Used 1947–49. All different, e.g. Mi 41 I, 45 II, 100 I, 107, 110, 961-62. Mostly good quality Mi € 383 (23) (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
19258 Germany American and British Zone postfrisk/ostämplad 1947–49. All different, e.g. Mi 59 I, 64 I, 87eg, 93, 97-100, 106-07, 108-10, Souv.sheet 1, 12A+B (all sheets defect). Mostly good quality Mi € 495 (23) (Utrop ca €28 / $32) postfrisk/ostämplad 300
19259P Germany American and British Zone Used accumulation 1948–53 on Visir leaves. Notopfer Steuermarke. Mostly good quality. (500) (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
Köp Klicka för foto 19260 Germany GDR (DDR) Michel 251-55 postfrisk/ostämplad, 1950 President Pieck SET (4). In BLOCKS OF FOUR with two xx and two x stamps in each block. EUR 290. (Utrop ca €28 / $32) postfrisk/ostämplad 300
Köp Klicka för foto 19261 Germany GDR (DDR) Michel 261-70 used, 1950 Scientists SET (10). EUR 150 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 19262 Germany GDR (DDR) Michel 261-70 used, 1950 Scientists SET (10). EUR 150 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 19263 Germany GDR (DDR) Used 1949–51. All different, e.g. Mi 242, 250, 255, 258-59, 268, 270, 280-81, 283, 285, 288-92. Mostly good quality Mi € 538 (29) (Utrop ca €47 / $53) stämplad 500
Köp Klicka för foto 19264 Germany GDR (DDR) Used 1949–55. All different, e.g. Mi 242, 259, 268, 270, 280-83, 285-86, 289-92, souv.sheet 12. Mostly good quality. Mi € 540 (36) (Utrop ca €23 / $26) stämplad 250
Köp Klicka för foto 19265 Germany Berlin Michel 17-20 postfrisk, 1948 Black ovpts 1-5mk high values. EUR 255 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 19266 Germany Berlin Michel 35-41 used, 1949 75th Anniversary of UPU SET (7). EUR 320 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 19267 Germany Berlin Michel 35-41 used, 1949 75th Anniversary of UPU SET (7). EUR 320 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 19268 Germany Berlin Michel 35-41 used, 1949 75th Anniversary of UPU SET (7). EUR 320 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 19269 Germany Berlin Michel 35-41 used, 1949 75th Anniversary of UPU SET (7). EUR 320 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 19270 Germany Berlin Michel 61-63 used, 1949 Goethe SET (3). EUR 180 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 19271 Germany Berlin Michel 64-67 postfrisk, 1949 Overprint SET (4). EUR 250 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 19272 Germany Berlin Michel 72-73 postfrisk, 1950 Berlin Philharmony Orchestra SET (2). EUR 160 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 19273 Germany Berlin Michel Booklet 8b postfrisk, 1972 Accident prevention with commercials for "Versandstellen " and "Philacolor catalogue". EUR 160 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 19274 Germany Berlin Michel Booklet 9dIImZ postfrisk, 1974 Accident prevention, commercial type d WITH spine print (Zählbalken). Hard to find! EUR 180 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 19275K Germany Berlin FDC, Mi 71 1920 ERP on FDC incl also Mi 47. (Utrop ca €28 / $32) på brev 300