14221 objekt hittade, visar sidan 156 av 712

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 3131 Israel Michel 1-9 ostämplad, 1948 Coins SET (9). No tabs. EUR 300 (Utrop ca €38 / $42) ostämplad 400
3132 Överflyttad till kommande auktion
Köp Klicka för foto 3133 Israel Michel 9A ostämplad, 1948 Coins 1000 M black-blue without tab. EUR 180 (Utrop ca €38 / $42) ostämplad 400
3134K Israel postfrisk. Interesting small lot: Set of six stamps issued 1919 depicting good living conditions in Palestine, Golda Meir commemorative block 1978 (numbered limited edition), and Senator Hubert Humprey block 1978 (numbered limited edition). The entire lot is presented at www.philea.se. (Utrop ca €75 / $84) postfrisk 800 800
3135 Överflyttad till kommande auktion
3136 Överflyttad till kommande auktion
3137 Överflyttad till kommande auktion
3138 Överflyttad till kommande auktion
3139 Överflyttad till kommande auktion
3140A Israel postfrisk. Collection 1949–81 in Schaubek album incl some better early issues, and apparently complete after 1952, e.g. souvenir sheets BL 1-20. (850) (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400 500
3141 Överflyttad till kommande auktion
3142A Israel postfrisk collection 1978–1996 in two albums. Incl souvenir sheets, and stamps with tabs. Fine quality (1000) (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300 350
Klicka för foto 3143K Italy Naples Michel ostämplad utan gummi, Complete set of the 1898 Bottacco reprints, 1/2 to 50 grana. Rare and seldom offered. Some have glue remnant on back, all six VF overall. (Utrop ca €140 / $160) ostämplad utan gummi 1500 1500
Köp Klicka för foto 3144 Italy Pontificial States Michel 1-9 used, 1852 Pope's Coat-of-Arms SET (9). EUR 271 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Klicka för foto 3145 Italy Pontificial States Michel 4c used, 1852 Pope's Coat-of-Arms 3 Baj black on orange-brown. Letter to Bologna dated appr 7 nov 1852. (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400 400
3146 Överflyttad till kommande auktion
Klicka för foto 3147 Italy Pontificial States Michel 10 I ostämplad utan gummi, 1852 Pope's Coat-of-Arms 50 Baj light blue, fine print. With old sign U.SHL. Thin spots and minor stain. EUR 12000 (Utrop ca €190 / $210) ostämplad utan gummi 2000 3300
3148 Överflyttad till kommande auktion
Klicka för foto 3149 Italy Sardinia Michel 7a used, 1854 King Victor Emanuel II 5 c blue-green. EUR 750 (Utrop ca €140 / $160) stämplad 1500 1500
3150 Överflyttad till kommande auktion