3989 objekt hittade, visar sidan 130 av 200

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 18576 Austria Michel 246 I A ostämplad, 1919 Weapon 10Kr violet Size 25ostämplad30 mm. EUR 120 (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 18577 Austria Michel 246 IA ostämplad, 1919 Coat-of-arms 10 Kr dark brown-violet 25 × 30 mm. EUR 120 (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 18578 Austria Michel 246 IA ostämplad, 1919 Weapon 10 Kr violet with surcharge. Size 25 ostämplad 30mm. EUR 120 (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 18579 Austria Michel 246 IA used, 1919 Overprint on Coat-of-Arms 10Kr violet perf 12½. EUR 280 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
18580K Austria Michel 314-315 cover, 2×½+7×2 kr at back on registered special delivery cover sent from WIEN 20.V.21 to USA. Arrival postmarks NEW YORK REGISTERED 2.JUN.1921. (Utrop ca €28 / $32) på brev 300
Köp Klicka för foto 18581 Austria Michel 447-67 ostämplad, 1925 Stamps SET (21). EUR 150 (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 18582 Austria Michel 503 postfrisk, 1929 Landscapes 20 Gr grey. EUR 110 (Utrop ca €19 / $21) postfrisk 200
Köp Klicka för foto 18583 Austria Michel 509 ostämplad, 1929 Landscapes 60 g olive-green. EUR 170 (Utrop ca €38 / $42) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 18584 Austria Michel 518-23 ostämplad, 1931 Rotary congress SET (6). EUR 700 (Utrop ca €47 / $53) ostämplad 500
Köp Klicka för foto 18585 Austria Michel 518-23 ostämplad, 1931 Rotary congress SET (6). EUR 350 (Utrop ca €38 / $42) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 18586 Austria Michel 524-29 used, 1931 Poets SET (6). EUR 270 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 18587 Austria Michel 545-50 used, 1932 Painters SET (6). EUR 380 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Klicka för foto 18588 Austria Michel 545-50 used, 1932 Painters SET (6), post cancelled. (Utrop ca €9 / $11) stämplad 100 100
Köp Klicka för foto 18589 Austria Michel 552 used, 1933 FIS championship 24 Sh violet. On papercut. EUR 160 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Klicka för foto 18590 Austria Michel 557-62 used, 1933 Catholic Congress SET (6). Cancelled on order. EUR 130 (Utrop ca €9 / $11) stämplad 100 100
Köp Klicka för foto 18591 Austria Michel 567-87 used, 1934 Folk costumes SET (22). Including both 6g and 2S. EUR 200 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 18592 Austria Michel 584 used, 1934 Tirolerv 2 Sh dark-blue-green. EUR 110 (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
Köp Klicka för foto 18593 Austria Michel 584 used, 1934 Cosumes 2 shilling blue-green. EUR 110 (Utrop ca €9 / $11) stämplad 100
Köp Klicka för foto 18594 Austria Michel 591-96 used, 1934 Famous Contractors SET (6). On papercuts. EUR 150 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 18595 Austria Michel 617-22 used, 1935 Charity SET (6). EUR 130 (Utrop ca €9 / $11) stämplad 100