3989 objekt hittade, visar sidan 109 av 200

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 18156 Danish West Indies Pre-philately, Cover from St. Thomas 25/9 1841 with contents, sent to London. (Utrop ca €28 / $32) på brev 300
Köp Klicka för foto 18157 Danish West Indies Facit 11 used, 1877 Tvåfärgad siffertyp 12 cents grön/lila, tandn. 14 × 13½. F 1800 (Utrop ca €23 / $26) stämplad 250
Köp Klicka för foto 18158 Danish West Indies Facit 19-22 ostämplad, 1900 Coat-of-Arms Type SET. F 1250 (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 18159 Danish West Indies Facit 19-22 ostämplad, 1900 Coat-of-Arms Type SET. F 1230 (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 18160 Danish West Indies Facit 23 ostämplad, 1887 Surcharges “1 CENT “ / 7 cents yellow/lilac. Good centering. F 1300 (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 18161 Danish West Indies Facit 23 ostämplad, 1887 Surcharges “1 CENT “ / 7 cents yellow/lilac. Fair centering. F 1300 (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 18162 Danish West Indies Facit 32-37 or AFA 24-29 postfrisk, 1905 Christian IX SET (6). F 1000 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 18163 Danish West Indies Facit 38-40 or AFA 30-32 ostämplad, 1905 St. Thomas harbour SET (3). F 1350 (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 18164 Danish West Indies Facit 38-40 or AFA 30-32 ostämplad, 1905 St. Thomas harbour SET (3). F 1450 (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 18165 Danish West Indies Facit 38-40 or AFA 30-32 ostämplad, 1905 St. Thomas harbour SET (3). F 1250 (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300
Klicka för foto 18166 Danish West Indies Facit 39v1 or AFA 31 postfrisk, 1905 St. Thomas harbour 2 Fr brown/red inverted wmk. Well centered copy. F 1500 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300 300
Köp Klicka för foto 18167 Danish West Indies Facit 41-48 or AFA 36-43 ostämplad, 1908 Frederik VIII SET (8). F 1000 (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 18168K Danish West Indies ostämplad/stämplad. The entire lot is presented at www.philea.se. (Utrop ca €47 / $53) ostämplad/stämplad 500
Köp Klicka för foto 18169 Danish West Indies Used 1873-1916. All different, e.g. F 6, 8, 9(short perf), 10, 21, 26, 44, 48, 50, Postage due 5-7. Mostly good quality F SEK 5.515 (20) (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 18170 Danish West Indies ostämplad 1873-1916. All different, e.g. F 6, 9, 11ostämplad utan gummi, 16, 22, 26, 29-31, 34-37, 41-48, 49-56, postage due 1-4, . Mostly good quality F SEK 5.235 (38) (Utrop ca €38 / $42) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 18171 Danish West Indies Used 1855-1908. All different, e.g. F 2, 5, 6, 8, 10, 14-15, 17, 20-22, 44. Mostly good quality F 5.100 (16) (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 18172 Danish West Indies ostämplad 1872-1905. All different, e.g. F 3, 5, 9-11, 21-23, . Mostly good quality F 5.065 (13) (Utrop ca €38 / $42) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 18173P The Faroes Year sets. 1975–76, fine. (20000 copies issued). F 2000 (Utrop ca €9 / $11) postfrisk 100
Köp Klicka för foto 18174P The Faroes Year sets. 1975–76, fine. (20000 copies issued). F 2000 (Utrop ca €9 / $11) postfrisk 100
Köp 18175 Greenland Facit Parcel P6 or AFA 6 ostämplad, 1918 Thiele II 5 øre red-brown. F 1200 (Utrop ca €19 / $21) ostämplad 200